Życzenia ślubne – jak je napisać

wpis w: Informacje | 0

Życzenia ślubne – jak je napisaćChoć w większości przypadków kupując Państwu Młodym kartkę z okazji ich ślubu znajdziemy na niej wypisane ślubne życzenaczęść z gości chce napisać własne, płynące prosto z serca.

Dzięki możliwości wyboru nie tylko idealnej kartki, ale i dopisania na niej osobistych życzeń może być to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jaka trafi w ręce szczęśliwych małżonków. Bywa jednak, że pochylając się nad kartką i próbując wymyślić coś osobistego, a zarazem pozbawionego banału w głowie brzęczy pustka.

Jak ułatwić sobie napisanie życzeń dla młodej pary?

Oto kilka sprawdzonych sposobów. W pierwszej kolejności pomyśl, dla kogo przeznaczone mają być życzenia ślubne. Rodzaj życzeń uzależnij od stopnia znajomości z parą. Inne napiszesz dla przyjaciół, a inne dla dalekiej kuzynki, którą widujesz rzadko i z którą utrzymujesz bardzo luźny kontakt. Sukces napisania dobrych życzeń z okazji ślubu to kreatywność. Unikaj banałów typu „zdrowia, szczęścia i powodzenia na nowej drodze życia”. Jeśli jesteś w stanie poświęcić sporo czasu na wyszukanie kartki z życzeniami, dlaczego nie poszukać odpowiedniego cytatu o miłości i nie wykorzystać go w swoich życzeniach? Grunt, by było inaczej niż sztampowo i z uwzględnieniem charakteru Państwa Młodych. Pisząc życzenia weselne możesz posiłkować się tymi ułożonymi przez innych, dostępnych np. na stronach internetowych.

Wszystkiego „naj” dla nowożeńców

Pomyśl, jaki rodzaj życzeń najbardziej pasował będzie do konkretnej pary, na której ślub się udajesz. Jeśli są to osoby młode i wesołe, najlepiej wybierz lub wymyśl śmieszne życzenia ślubne, które wywołają na ich ustach uśmiech. Dla starszej pary, z którą nie jesteś w zażyłych stosunkach możesz wybrać życzenia krótkie i treściwe. A może wolisz posłużyć się typowo religijnymi życzeniami, jeżeli para to osoby głęboko wierzące i praktykujące. Ten rodzaj życzeń napisz do osób, z którymi utrzymujesz luźny kontakt, czy z którymi utrzymujesz bardzo oficjalne stosunki. Mogą być to dalecy krewni, koledzy z pracy, osoby znacznie starsze od nas. Ten rodzaj życzeń powinien być utrzymany w oficjalnym tonie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *