Akcesoria do manicure

wpis w: Bez kategorii | 0

Piękne i zdrowe paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Marzenie to może się spełnić pod warunkiem, że nauczymy się dbać zarówno o dłonie, jak i o paznokcie. Dłonie i paznokcie nie lubią między innymi zbyt długiego moczenia w wodzie i detergentów. Lubią za to odżywki z witaminą E, częste kremowanie oraz dietą bogatą w składniki zawierające krzem i siarkę. W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się pilniczek, krem do rąk, odżywka do skórek i polerka. Służy ona przede wszystkim do wyrównywania nierówności na płytce. Ale może służyć także do matowienia paznokci lub do nadania im połysku.

Różna ziarnistość polerek

Podobnie jak pilniki do paznokci także polerka do paznokci/polerki do paznokci mogą mieć różną ziarnistość. Gruboziarnisty pilnik nie zawsze się sprawdza, szczególnie gdy nie mamy jeszcze wprawy w posługiwaniu się nim. Polerką nie uszkodzimy płytki. Na rynku dostępne są polerki o gradacji 600 – 3000. Są to polerki standardowe o uniwersalnym zastosowaniu. Możemy ich użyć zarówno wtedy, gdy chcemy wyrównać powierzchnię płytek, nadać im połysk lub zmatowić. Profesjonalne manicureżystki najczęściej używają polerek o gradacji 80 – 100. Są to polerki gruboziarniste wykorzystywane najczęściej do zdejmowania tipsów i różnego rodzaju ozdób, które często nakładamy na paznokcie. Polerki mogą mieć także gradację 240 – 500. Drobnoziarnistą polerkę wybieramy, gdy chcemy delikatnie wygładzić płytkę naturalnych paznokci. Ten rodzaj polerek sprawdza się także do ostatnich poprawek przy manicure hybrydowym i żelowym.

Akcesoria do manicure

Z czego wykonane są polerki?

Polerki do paznokci mają różny kształt. Te, które kształtem przypominają banan są idealne do wyrównania długich paznokci. Polerki mogą mieć też zaokrągloną jedną krawędź. Te polerki nazywane są łódkami. Do produkcji dobrej jakości polerek używana jest wysokogatunkowa gąbka. Polerki te są trwałe, nie odkształcają się i można używać ich bardzo długo. Polerki w salonie kosmetycznym powinny być jednorazowe, ewentualnie takie, które można dezynfekować.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/jak-uzywac-polerki/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz