Follow Us

Aranżacja łazienki na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszuCoraz częściej pod skosami dachów urządzamy wygodne pomieszczenia mieszkalne. To dobre, chętnie stosowane rozwiązanie. O ile urządzenie pokoju jest proste, o tyle aranżacja łazienki na poddaszu może być trudna, gdyż skosy będą stanowiły pewne ograniczenie dla naszej wyobraźni.

Jak wykończyć skosy?

Przestrzeń pod skosami najczęściej wykańcza się płytami gipsowo-kartonowymi. Montuje się je bardzo szybko, a do tego można je wykończyć w bardzo różny sposób. Do łazienki powinniśmy wybrać płyty impregnowane. Dzięki temu będą one odporne na wilgoć.

W jakim stylu urządzić łazienkę?

Łazienkę ze skosami możemy zaaranżować dowolnie. Doskonale sprawdzi się między innymi styl prowansalski. Na podłodze możemy ułożyć terakotę w kolorze rudym, a zamiast tradycyjnych szafek łazienkowych ustawić wiklinowe kosze różnej wielkości. Stylizację powinny uzupełniać łazienkowe akcesoria w kobaltowych błękitach, zieleniach albo żółciach. Pamiętajmy także o motywie lawendy. Do łazienki w stylu prowansalskim pasować będzie także drewno w naturalnym kolorze. Ściany możemy więc wykończyć boazerią. Jeżeli pomieszczenie na łazienkę na poddaszu ma duży metraż możemy urządzić w niej pokój kąpielowy. W dużej łazience na pewno przydadzą się dwie umywalki. Wanna może stać centralnie na środku. Aby salon kąpielowy był bardziej przytulny na wieszakach zamontowanych na ścianie warto zawiesić woreczki wypełnione ulubionymi ziołami. Dzięki temu w łazience będzie roztaczał się piękny zapach. Ściany możemy wykończyć płytkami ceramicznymi.

Jak ogrzać łazienkę na poddaszu

W łazience powinno być ciepło. Można ją ogrzewać montując elektryczne ogrzewania podłogowe. Częściej wybieranym rozwiązaniem są elektryczne grzejniki drabinkowe. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, drabinkowy grzejnik może być jednocześnie suszarką na ręczniki. W zależności od tego jaki model wybierzemy, może też być bardzo dekoracyjnym elementem wystroju łazienki. Grzejniki można wykonać na zamówienie. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania jego kształtu do skosów ścian.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz