Follow Us

Bezpieczny zawsze ubezpieczony. Wakacje z polisą!

Bezpieczny zawsze ubezpieczony. Wakacje z polisą!

Bezpieczny zawsze ubezpieczony. Wakacje z polisą!

Kolonie młodzieżowe i inne wyjazdy zorganizowane nie mogą obyś się bez ubezpieczenie całej grupy, które zwykle proponuje i załatwia organizator. Zazwyczaj nie interesujemy się nim nadmiernie zakładając, że w razie jakiś problemów zdrowotnych naszego dziecka ubezpieczenie pokryje koszty leczenia.

Warto jednak sprawdzić ogólne warunki proponowanego ubezpieczenia, kwoty gwarantowane, zakres, w tym także pakiety dodatkowe jak assistance. O ile w Polsce warto skoncentrować się na tym jakie parametry ma proponowane ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, tak jeśli planujemy wyjazd zagraniczny – warto też sprawdzić czy w ubezpieczeniu proponowane są wystarczające koszty leczenia dla danej destynacji.

Po pierwsze – koszty rezygnacji

Niezależnie od tego czy kolonie młodzieżowe, na które wysyłamy naszą pociechę organizowane są za granicą czy w kraju, sprawdźmy czy ubezpieczone są koszty rezygnacji i na jakich zasadach możemy skorzystać z tej opcji. Dzieci często chorują i warto zabezpieczyć sobie taką możliwość. Należy sprawdzić, ile czasu mamy na rezygnację i jaki procent kwoty kosztu obozu możemy odzyskać dzięki temu ubezpieczeniu.

Kolonie za granicą? Sprawdź koszty leczenia

Jeśli dziecko wyjeżdża za granicę, sprawdźmy czy proponowane limity na koszty leczenia na polisie zbiorowej nie są za niskie. Kolonie młodzieżowe za granicą są organizowane w wielu krajach i kwoty nawet za drobne usługi medyczne mogą się znacznie różnić. Jednak ważniejsze są górne limity i to jakie są koszty na przykład kilkudniowej hospitalizacji. Należy też porównać zakres usług na polisie i tych, które w niektórych krajach przysługują nam np. dzięki karcie EKUZ.

Pakiet dla dziecka

Pamiętajmy o tym, że dziecko niepełnoletnie będzie miało nieco inne wymagania niż dorosły. Sprawdźmy, czy ubezpieczenie pokryje na przykład podróż mamy czy taty w przypadku hospitalizacji. Wiadomo, że w obcym kraju pobyt w szpitalu jest dodatkowym silnym stresem kiedy nie ma nikogo bliskiego. Warto też pomyśleć o najmniej przyjemnej kwestii ale bardzo kosztownej. Czy w przypadku wypadku śmiertelnego ubezpieczenie pokryje także transport zwłok do kraju

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz