Follow Us

Co można leasingować?

Leasing to sposób na pozyskiwanie składników majątku bez posiadania wystarczających środków do jego zakupu. Innymi słowy, jest to pozyskiwanie finansowania zewnętrznego dla swoich potrzeb inwestycyjnych w przedsiębiorstwie. Coraz częściej pojawia się też leasing konsumencki i w swojej ofercie posiada go chociażby Santander Consumer Multirent, ale wciąż jest to narzędzie przeznaczone w pierwszej kolejności dla przedsiębiorstw. Leasing cały czas ewoluuje pod praktycznie wszystkimi względami. Jednym z najważniejszych pól ewolucji jest to, co można leasingować.

Rodzaj leasingowanych elementów

Obecnie trend w świecie leasingu zakłada, że leasingować powinno się dać wszystko. Najczęściej są to maszyny, samochody i nieruchomości. Santander Consumer Multirent skupia się przede wszystkim na samochodach, ale bynajmniej nie jest to jedyna rzecz, jaką można z ich pomocą leasingować. Co do zasady, chodzi o to, aby rzecz leasingowana miała postać majątku trwałego powiększającego majątek przedsiębiorstwa, chociaż niekoniecznie leasingowany przedmiot od razu musi się stawać składnikiem tego majątku. W praktyce oznacza to, że jeśli jakaś rzecz będzie się amortyzować dłużej niż przez rok, może być przedmiotem leasingu. Szczegóły znajdziesz pod tym adresem.

Nowe i używane

Co trzeba podkreślać, możliwy jest obecnie także leasing aut używanych. Przez bardzo długi czas firmy leasingowe naciskały, aby leasing dotyczył tylko nowych samochodów i maszyn, ponieważ ułatwiało to wycenę oraz zmniejszało ryzyko. Santander Consumer Multirent nigdy nie stał na takim stanowisku, ponieważ jest ono antykonsumenckie. Firmy chcą korzystać z używanego sprzętu i leasing używanego auta jest dla nich czymś zupełnie normalnym.

Leasing auta używanego, które było wcześniej leasingowane, nie jest już dzisiaj niczym nadzwyczajnym i w zasadzie nie ma żadnych przeszkód ku temu, by samochód używany był leasingowany. Wymaga to jedynie minimum dobrej woli po stronie leasingodawcy i taką dobrą wole Santander Consumer Multirent jak najbardziej prezentuje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz