Follow Us

Czy warto ubezpieczać się online?

Czy warto ubezpieczać się online?

Czy warto ubezpieczać się online?Można spotkać się z opiniami, że każdy zawsze powinien kupować ubezpieczenie oc online i we wszystkich przypadkach jest to jedyny sensowny kierunek. Rzeczywistość nie jest do końca taka różowa i jednoznaczna, ponieważ ubezpieczenia często kupuje się w różnych pakietach, dzięki czemu potem nawet trochę droższe ubezpieczenie OC w połączeniu z lepszymi warunkami innych ubezpieczeń może okazać się zdecydowanie najlepszą opcją.

Czy to oznacza, że ubezpieczenie oc online powinno być przez nas ignorowane? Nic z tych rzeczy. Dla absolutnie każdej osoby korzystnym będzie sprawdzenie cen w Internecie, a samo sprawdzenie nie jest jeszcze żadnym zobowiązaniem.

Sprawdzenie ceny nic nie kosztuje

Ten ostatni fakt trzeba zawsze dobrze rozumieć, ponieważ jeśli polisa zostanie wystawiona, jesteśmy zobowiązani do jej wykupienia. Samo sprawdzanie cen z wykorzystaniem internetowych kalkulatorów nie oznacza jednak jeszcze wystawienia Policy. To rozróżnienie trzeba robić bardzo mocno, ponieważ otrzymane przez nas propozycje są tylko szacunkami, które potem trzeba jeszcze potwierdzić. Sytuacja jest podobna do tego, co znamy z gazetek reklamowych produktów oferowanych przez sklepy. Jest zdjęcie, jest cena, ale nie jest to oferta i nie można się na nią powoływać. Działa to w obie strony.

Karta przetargowa

Zakładając, że interesuje nas cały pakiet ubezpieczeń, wyliczenie tylko OC nie jest wcale stratą czasu Daje to nam bowiem ważną informacje rynkową odnośnie tego, za ile można ubezpieczyć swój samochód od naszej odpowiedzialności cywilnej. Jeśli potem agent ubezpieczeniowy pokaże nam zestaw ubezpieczeń i powie nam, że składnik OC tego ubezpieczenia kosztuje dwa razy więcej od najlepszej oferty wyliczonej przez nas online, możemy i powinniśmy protestować, ponieważ taka kwota jest trudna do zaakceptowania. Posiadanie tej informacji pozwala nam świadomie zgłosić protest, a kalkulatory OC często pozwalają także na wyliczenie AC, i to w pakiecie z NNW oraz jeszcze innymi, bardziej szczegółowymi ubezpieczeniami.

Zdobądź więcej informacji http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz