Follow Us

Czy warto zdecydować się na odkurzacz samojezdny?

Czy warto zdecydować się na odkurzacz samojezdny?

Czy warto zdecydować się na odkurzacz samojezdny?Dom, który sprząta się sam, nie wymagając udziału mieszkańców – brzmi jak marzenie? Wprawdzie nawet inteligentne domy jeszcze tego nie potrafią, jednak na rynku są dostępne sprzęty, które mogą znacznie ułatwić codzienne życie, a przy tym pomóc utrzymać w domu porządek nawet wtedy, gdy zamieszkujący go ludzie są niezwykle zajęci i szczególnie nie lubią sprzątania. Mowa o odkurzaczach samojezdnych.

Całkowicie bezobsługowe odkurzanie

Wystarczy po prostu zaprogramować… i zaczyna się sprzątanie. Odkurzacz samojezdny dociera do zabrudzonych i zakurzonych miejsc by je wyczyścić, a przy tym sprawnie omija przeszkody takie jak meble. Nie spadnie ze schodów, ponieważ czujniki mu na to nie pozwolą. Nie trzeba go nadzorować.

Jak dotrzeć pod meble?

Zaletę odkurzaczy samojezdnych stanowi też to, że są płaskie i docierają w miejsca, gdzie trudno byłoby włożyć zwykłą szczotkę. Dzięki temu przestrzenie pod meblami są wysprzątane i nie trzeba odsuwać sprzętów, by do nich dotrzeć z odkurzaczem, miotłą lub mopem. Nie zbiera się w nich kurz, co przekłada się na czystość w całym domu.

Mniej energii, mniejsze rachunki

Stacja dokująca ładuje akumulatory, dzięki którym działa taki odkurzacz. Zużycie prądu jest jednak całkiem niewielkie – można naprawdę zauważyć różnicę w porównaniu z tradycyjnym odkurzaczem – po otrzymaniu rachunku za prąd.

Błoga cisza

Praca zwyczajnego odkurzacza zwykle jest bardziej lub mniej głośna, a naprawdę niewiele osób lubi ten dźwięk. Przeszkadza w skupieniu, odpoczynku, pracy… odkurzacz samojezdny pracuje właściwie bezszelestnie, choć bardzo skutecznie. To kolejny argument za tym, by rozważyć jego zakup.

Coraz korzystniejsze oferty

Gdy odkurzacz samojezdny pojawił się na rynku, był drogim sprzętem. Obecnie jednak cena wielu dobrych modeli znalazła się w zasięgu przeciętnego domowego budżetu. Można już zapewnić sobie luksus i wygodę bezobsługowego sprzątania, nie wydając przy tym równowartości dwóch pensji. Dlatego też zainteresowanie odkurzaczami automatycznymi coraz bardziej rośnie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz