Follow Us

Czym jest leasing samochodowy?

Posiadanie auta nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Z pewnością z własnym samochodem żyje się zdecydowanie łatwiej. Mało kto może sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt bankowy, ale nie każdy może liczyć na jego przyznanie. Na szczęście do dyspozycji jest jeszcze leasing samochodu, którego popularność jest naprawdę duża.

O co chodzi w leasingu?

Jeśli decydujemy się na leasing, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie będziemy właścicielami auta. Samochód będzie własnością firmy leasingowej, my będziemy go jedynie użytkować. Na ogół to leasingobiorca musi we własnym zakresie opłacić ubezpieczenie samochodu. Na nim także spoczywają wszelkie naprawy. Wszystko jednak uzależnione jest od umowy, jaką podpisaliśmy z firmą leasingową.

Czym jest leasing samochodowy?

Co, kiedy umowa leasingowa wygaśnie?

Wiele osób martwi się, że po wygaśnięciu umowy leasingowej nagle zostaną bez auta. Tymczasem leasing jest rozwiązaniem zabezpieczającym użytkownika pojazdu. Kiedy umowa się skończy, klient firmy leasingowej może zdecydować się na wykupienie samochodu. Co ważne, koszty, które trzeba w związku z tym ponieść są naprawdę niewielkie i na ogół znajdują się na poziomie zdecydowanie niższym niż rynkowa wartość samochodu. To właśnie sprawia, że leasing jest niezwykle atrakcyjny. Oczywiście warto pamiętać, że wykup samochodu po zakończeniu leasingu jest dobrowolny i wcale nie trzeba tego robić.

Co z kosztami utrzymania auta?

Wspomnieliśmy o tym wcześniej. Na ogół leasingobiorca musi opłacić ubezpieczenie i ponosić koszty związane z ewentualnymi naprawami. Jeśli jednak podpiszemy z leasingodawcą umowę, z której znajdą się zapisy, że to on przejmuje na siebie tego rodzaju, leasingobiorca nie musi się niczym martwić. Zawsze jednak auto tankowane jest na koszt leasingobiorcy.

Leasing to dobry wybór, jeśli chcemy tanio kupić samochód. Rozwiązanie to powszechnie stosowane jest w firmach. Warto jednak pamiętać, że dostępne jest także dla osób prywatnych, wśród których coraz częściej znajdują się osoby zainteresowanie leasingiem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz