Follow Us

Dlaczego ubezpieczenie mieszkania się opłaca?

Dlaczego ubezpieczenie mieszkania się opłaca?

Dlaczego ubezpieczenie mieszkania się opłacaUbezpieczenie domu jest rozwiązaniem bardzo popularnym, trudno przy tym nie odnieść wrażenia, że zainteresowanie nim zwiększa się z roku na rok. Jak jednak przedstawia się sytuacja wówczas, gdy interesuje nas ubezpieczenie mieszkania. Mieszkając w bloku wielorodzinnym nie musimy liczyć się przecież z tak wieloma zagrożeniami, jak ma to miejsce w domu wolnostojącym. Co więcej, systematycznie rośnie liczba osiedli strzeżonych, a tym samym jeszcze bezpieczniejszych. Czy zatem taka forma ubezpieczenia zasługuje na to, aby się nią zainteresować? Okazuje się, że tak.

Ogień, zalanie i… rozrywkowy sąsiad

Mieszkając w bloku wielorodzinnym zyskujemy nie tylko komfort i własną przestrzeń, ale również sąsiadów, ci zaś potrafią być nie tylko naszą radością, ale również prawdziwym utrapieniem. Co więcej, my również możemy napsuć im krwi, często bez odrobiny złej woli. Jednym z częstszych zarzewi sąsiedzkich konfliktów są zalania spowodowane choćby niewłaściwą instalacją sprzętu i niefrasobliwością, bywa zaś i tak, że sąsiad może sprowadzić na nasz dom znacznie większe niebezpieczeństwo, choćby zaprószając ogień. W obu przypadkach straty potrafią być duże, my zaś wcale nie musimy posiadać oszczędności pozwalających na ich pokrycie. Ubezpieczenie lokalu mieszkalnego nie daje nam gwarancji, że nasze relacje z sąsiadami będą udane. Możemy mieć jednak pewność, że bez względu na to, czy to my będziemy sprawcami nieprzyjemnego zdarzenia, czy też staniemy się jego ofiarą – otrzymamy wsparcie finansowe, np. z polisy „Cztery Kąty” Gothaer.

Ryzyko kradzieży przed którym nie ma ucieczki?

Mieszkanie w bloku wiąże się także z jeszcze jedną niedogodnością. Im większe jest osiedle, tym bardziej łakomym kąskiem staje się ono dla osób, które chcą wzbogacić się w nieuczciwy sposób. Trudno ukryć przed światem posiadanie roweru, telewizora lub sprzętu audio kupionego za znaczne pieniądze, nie sposób też przez cały czas siedzieć w lokalu, aby go pilnować. Straty wynikające z kradzieży potrafią być duże, ubezpieczenie pozwala zaś na ich zminimalizowanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz