Follow Us

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie za granicą?

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie za granicą?

Organizowane za granicą kolonie zimowe niezmiennie oznaczają wydatek bez porównania większy niż te, które można wykupić w Polsce. Okazuje się jednak, że ich popularność nie jest wcale mała. Co zatem sprawia, że coraz większa grupa rodziców decyduje się właśnie na nie?

Po pierwsze – nowe wrażenia

Przerwa semestralna nie jest wprowadzana wyłącznie po to, aby dzieci odpoczęły od szkoły, nauczycieli oraz zadań domowych. To także okazja do tego, aby ponownie naładować baterie, pozbyć się nadmiaru energii i nabrać sił, semestr letni potrafi być bowiem znacznie bardziej wymagający niż zimowy. Osiągnięcie tego celu w domu jest niemal niemożliwe, jeśli jednak wyślemy dziecko na zimowe kolonie za granicę, możemy mieć pewność, że nie zabraknie mu tam nowych wrażeń i doświadczeń, o jakich w kraju nie mogło być mowy. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Dziecko z pewnością wróci z takiego wyjazdu zadowolone, wypoczęte i pełne nowych pomysłów.

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie za granicą?

Po drugie – kontakt z językiem

Znajomość języków obcych już od lat jest umiejętnością, do której przywiązuje się dużą wagę. Trudno jednak zaprzeczyć, że dziś jej znaczenie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieci uczą się więc angielskiego od najmłodszych lat, a ich wiedza jest systematycznie rozbudowywana. Nigdzie jednak kontakt z językiem nie będzie tak żywy, jak za granicą, a więc w miejscu, w którym znajomość polskiego wcale nie musi być wystarczająca do tego, aby zamówić sobie hamburgera, kupić kartkę pocztową albo dowiedzieć się, gdzie znajduje się toaleta. To właśnie za granicą najłatwiej jest też przełamać barierę językową sprawiającą, że nawet znajomość słownictwa i konstrukcji gramatycznych nie pozwala na swobodne wypowiadanie się.

Po trzecie – zwiedzanie

Zagraniczne wyjazdy poszerzają horyzonty, są więc jedną z najciekawszych form nauki. Nawet dzieci, które nie lubią historii i geografii, nieświadomie nabywają wiedzę dotyczącą tych przedmiotów. Uczą się, a jednocześnie dobrze się bawią stając się osobami bardziej wrażliwymi i ciekawymi świata, który je otacza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz