Follow Us

Dolce Gabbana – para słynnych włoskich projektantów

Dolce Gabbana – para słynnych włoskich projektantów

Dolce & Gabbana to chyba najsłynniejszy duet w świecie mody. Panowie poznali się w roku 1980, w roku 1985 już wspólnie pracowali. Byli parą nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Rozstali się w roku 2003, ale na szczęście dalej ze sobą współpracują.

O marce słów kilka

Kontakt z modą obaj panowie mieli już w okresie dzieciństwa. Domenico Dolce urodził się na Sycylii, jego ojciec był właścicielem zakładu krawieckiego. Domenico szkolił się pod okiem ojca, gdy tylko ukończył 6 lat. Domenico rozpoczął studia w mediolańskiej szkole projektowania. Nie ukończył jej jednak, gdyż uważał,że wystarczający zasób wiedzy, aby zostać projektantem. Stefano Gabbana urodził się w Mediolanie. Jego ojciec był drukarzem, matka pracowała w pralni. Stefano jest absolwentem studiów designerskich w Rzymie. Po ich ukończeniu znalazł pracę w tym samym miejscu, w którym już pracował Dolce. Pierwszą kolekcję pod wspólnym szyldem zaprezentowali w 1985 roku. Była to kolekcja inspirowana między innymi stylem słynnej włoskiej aktorki Sophie Loren. Panowie projektowali luksusowe stroje dla kobiet. Swoją działalność rozszerzyli w latach 90. o ubrania męskie oraz perfumy. Także w latach 90. pojawiła się seria ubrań z trochę niższej półki cenowej. Została ona zlikwidowana w roku 2011. Dzisiaj charakterystycznymi literkami D i G sygnowane są między innymi okulary, biżuteria, obuwie. Napis Dolce & Gabbana widnieje także na męskiej wodzie perfumowanej Light Blue.

Dolce Gabbana – para słynnych włoskich projektantów

Poznajemy ją bliżej

Woda perfumowa dla mężczyzn :Light Blue jest nową wersją kultowej już linii zapachowej Eau Intense. Zapach stworzony specjalnie dla mężczyzn jest lekki i cytrusowy. Na nutę głowy składa się orzeźwiający zapach mandarynki i grapefruita. Nuta serca przywodzi na myśl morska bryzę, gdyż złożona jest z soli morskiej i jałowca. Ambra i piżmo to aromaty, które biją w jej sercu. Zapach bardzo długo utrzymuje się na skórze. Lekki i orzeźwiający jest zapachem idealnym na upalne, letnie dni. Zapach został zamknięty w eleganckiej, błękitnej buteleczce.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz