Funkcjonowanie promocyjne

Jeszcze parę lat temu wiele firm propagowało funkcjonowania promocyjne, opierające się na marketingu bezpośrednim, do których zaliczał się m.in. sprzedaż katalogowy. Kolorowe broszury i katalogi trafiały do skrzynek pocztowych, a później do rąk ewentualnych kontrahentów, którzy w domowym zaciszu mogli zapoznać się z ofertą danej firmy.

Do tej pory niektóre wielkie firmy praktykują ten rodzaj marketingu (IKEA, NECKERMANN, BON PRIX), natomiast pomiędzy mniejszych przedsiębiorstw taka metoda powoli przestaje istnieć, m.in. ze względu na duże koszty druku i wysyłki.

Promocje

Z nierzadko inni ludzie zaczęli poszukiwać informacji o firmach i produktach nie w skrzynkach pocztowych, ale e-mailowych, czyli ogólnie mówiąc w sieci Internet. Współcześnie w celu znalezienia aktualnych danych i opinii o spółce potencjalni kontrahenci czytają listy mailingowe, odwiedzają firmowe strony internetowe WWW , a oprócz tego surfują po katalogach firm. Działania z zakresu marketingu internetowego, tj. umieszczanie ofert handlowych w sieci Internet okazuje się nie tylko efektywną formą promocji, ale także jedną z najtańszych. Przy tym sprzedaż internetowy dociera do aktualnych i ewentualnych kontrahentów, a więc łatwo dotrzeć do optymalnej targetowej grupy.

Okazje

W obecnym czasie istotną rolę w docieraniu do kontrahenta, odgrywa wszechobecny Internet Globalną sieć. Do tego wyjątkowo przydaje się folder branżowy, który w metodę bardzo łatwy i przystępny, daje sposobność trafienia do konkretnego działu branż, które nas interesują. Jeżeli już nie będzie takich katalogów, będziemy musieli przewertować cały Internet, w szukaniu adekwatnej firmy a dokładniej stosownej branży. Jeżeli natomiast posiadamy wszystko zgromadzone w jednym miejscu, wtedy o wiele łatwiej i szybciej trafimy w interesujące nas miejsce. Jeżeli poszukujemy czegoś w sieci Internet, a dokładniej dokładnie sprecyzowanej firmy, bardzo dużym ułatwieniem będzie dla nas baza firm, która będzie zawierała wszelkie

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *