Idealna czerń w każdym mieszkaniu

wpis w: Bez kategorii | 0

Idealna czerń w każdym mieszkaniuCzarna farba do ścian jest dość rzadkim wyborem wśród osób, które remontują bądź odnawiają mieszkanie. Wiele osób obawia się tego koloru ze względu na fakt, iż może on optycznie pomniejszyć pomieszczenie czy znacznie je przytłoczyć. Na czarny kolor w mieszkaniu decydują się nieliczni. Jest to kolor dla osób odważnych, które nie boją się eksperymentów oraz odważnych zmian. Mimo że czarne ubrania cieszą się dużą popularnością, czarne ściany już niekoniecznie. A szkoda, bo to bardzo uniwersalny kolor, który doskonale wygląda jako dodatek i nadaje mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru.

Wszechobecny mit mówi, że czarna farba do ścian da ponury, mroczny i smutny nastrój. Trzeba jednak pamiętać, że czerń doskonale komponuje się z wieloma innymi kolorami, jak chociażby czerwień, turkus, głęboka zieleń czy błękit. Nie mówiąc już o najbardziej klasycznym duecie wszechczasów – kontrastowej bieli z czernią. Takie połączenie może nadać naprawdę niesamowitego nastroju w każdym mieszkaniu, niezależnie od tego czy jest ono urządzone w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy też glamour.

Pamiętaj

Oczywiście, pomalowanie całego mieszkania na czarno nigdy nie będzie dobrym pomysłem. Nawet jedno pomieszczenie mające w stu procentach czarne ściany nie będzie wyglądało dobrze. Natomiast jedna ściana pokryta czarną farbą nadaje niepowtarzalnego charakteru i sprawia, że pomieszczenie wygląda oryginalnie oraz bardzo nietypowo. Z tego też powodu czarna farba do ścian używana jest zarówno w salonach, jak i w kuchniach, pokojach nastolatków, sypialniach czy łazienkach.

Musisz to wiedzieć

Nie wolno zapominać o tym, że niewielkie, wąskie pomieszczenia nie pogodzą się z czernią na ścianach, dlatego jeżeli mamy taki pokój, raczej nie zastosujemy tutaj czarnej farby. Unika się również położenia czarnej farby na płaszczyznach zacienionych, w tym na ścianach z oknem. Wyjątkiem będą pomieszczenia wysokie i przestronne, którego główną ozdobą jest biała stolarka okienna. Wówczas czarna ściana doskonale ją podkreśli i sprawi, że będzie idealnie zauważalna.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz