Follow Us

Internetowe kantory wymiany walut

Internetowe kantory wymiany walut

Internetowe kantory wymiany walutPowszechny dostęp do Internetu oraz pojawienie się odpowiednich przepisów prawnych sprawiły, że w Polsce pojawiły się internetowe kantory wymiany walut.

Zalety

Wymiana waluty w kantorze internetowym ma wiele zalet. Przede wszystkim osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą waluty mogą dokonywać transakcji nie wychodząc z domu. Transakcje odbywają się zdalnie za pośrednictwem podłączonego do Internetu komputera. Obcą walutą mogą sprzedać/kupić tylko osoby, które zarejestrują się na stronie wybranego przez siebie kantoru. W większości z nich proces rejestracji jest darmowy. Użytkownicy wielu kantorów działających w sieci nie muszą też ponosić żadnych dodatkowych opłat związanych z korzystaniem z konta użytkownika. Kolejna zaleta wymiany walut w kantorze internetowym to korzystny kurs wymiany. Często jest od korzystniejszych od kursu w banku, ale także w kantorze stacjonarnym. Transakcje realizowane są bardzo szybko.

Czy transakcje są bezpieczne?

To, że kantory internetowe działają w sieci nie oznacza, że nie podlegają one żadnym uregulowaniom prawnym. Ich właściciele zobowiązani są do przestrzegania między innymi przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Prestiżowe kantory internetowe, które działają w Polsce mają licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Kontrolę nad nimi sprawuje nie tylko KNF, ale także prezes Narodowego Banku Polski. Te, które nie uzyskały wspomnianej licencji nadzorowane są przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Transakcje zlecane w kantorze internetowym odbywają się bezgotówkowo. Osoba, która zamierza kupić lub sprzedać walutę w jednym z kantorów internetowych musi posiadać dwa rachunki bankowe: w złotówkach i walucie obcej. Ryzyka, że klienci zostaną oszukani są bardzo małe. Ale ofiarą złodziei mogą paść także osoby, które wymieniają walutę także w tradycyjnie działającym kantorze.

Przewalutowanie pieniędzy w kantorze internetowym jest usługą, z której korzysta coraz więcej osób. Transakcje przebiegają szybko, często wymiana walut odbywa się po bardzo korzystnym kursie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz