Follow Us

Jak chronić swoje pieniądze w Internecie?

Jak chronić swoje pieniądze w Internecie?

Jak chronić swoje pieniądze w Internecie?Coraz więcej osób dokonuje transakcji za pośrednictwem Internetu. Przybywa także oszustw internetowych.

Jak dbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy przy transakcjach za pośrednictwem Internetu?

Jak ustrzec się przed włamaniem na konto?

Wykonywane przez nas transakcje w Internecie będą bezpieczne jeśli będziemy przestrzegać kilku zasad. Osoba, która zakłada konto obsługiwane za pośrednictwem Internetu otrzymuje od banku instrukcje dotyczące sposoby bezpiecznego użytkowania konto i bezpiecznego logowania. Z instrukcjami tymi należy bardzo dokładnie się zapoznać. Kiedy logujemy się na swoim internetowym koncie musimy za każdym razem sprawdzić, czy adres strony banku jest poprawny. Jeżeli strona nawet minimalnie różni się od tej, którą znamy, zrezygnujmy z dokonania transakcji. Należy także sprawdzić, czy strona korzysta z bezpiecznego protokołu transmisji danych SSL. Rozpoznamy to po zamkniętej kłódce w pasku adresu lub na dole okna przeglądarki. Możemy to rozpoznać również po adresie internetowym. Powinien ona zaczynać się od „https://”. Literka „s” oznacza „secure”. Strona nie jest szyfrowana jeśli ikony kłódki nie ma lub jest ona otwarta. Oznacza to, że login i hasło w trakcie przesyłania nie są zabezpieczone. Natychmiast powinniśmy przerwać transakcję. Hasło do konta internetowego powinno być trudne do odgadnięcia.

Płatności ze pośrednictwem serwisów

Serwisy płatności internetowych (na przykład PayPal) są bezpieczne. Nadzór nad nimi sprawuje Komisja Nadzoru Bankowego. O tym, że transakcje te są bezpieczne świadczą także certyfikaty, które serwisy te otrzymują od europejskich i światowych komisji, które sprawują nadzór nad przebiegiem płatności za pośrednictwem Internetu. Weryfikowane są także serwisy i sklepy internetowe. Klienci mogą więc czuć się bezpiecznie. Właściciel sklepu internetowego nie pozna numeru karty, nazwiska jej właściciela, ani numeru kontrolnego karty. W trakcie płacenia serwis nie może żądać PIN.

Internetowe płatności są bezpieczne, ale pamiętajmy o przestrzeganiu pewnych zasad.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz