Follow Us

Jak motywować pracowników?

Jak motywować pracowników?

Jak motywować pracowników?

Zarządzanie pracownikami tak, aby czuli się przez pracodawcę doceniani to jeden z czynników, które składają się na sukces firmy. Pracowników można motywować na bardzo różne sposoby.

Nie zawsze programy motywacyjne muszą wiązać się z wymiernymi korzyściami finansowymi. Motywacja finansowa jest ważna, ale równie ważne są relacje panujące pomiędzy współpracownikami oraz inne niż finansowe świadczenia.

Narzędzia do motywowania pracowników

Programy motywacyjne mogą mieć bardzo różną, niekoniecznie finansową postać. Zawsze jednak powinny one uwzględniać indywidualne potrzeby pracowników. Pracownicy, którzy mają dzieci chętnie ucieszą się z karty podarunkowej dla dzieci. Zamiast przypadkowo wybranego prezentu dla dzieci sami wybiorą prezent idealny dla swojego dziecka. Nikt bowiem od rodziców nie zna lepiej ich marzeń. Co więcej, karta podarunkowa dla dzieci jest kartą przedpłaconą. Można ją więc wręczyć trochę starszym dzieciom, aby samodzielnie dokonały zakupów. Środki na karcie pozostają pod kontrolą, nie ma więc możliwości przekroczenia limitu na karcie.

Zniżki

Dodatkowa korzyść z karty podarunkowej dla dzieci to możliwość otrzymania zniżek u organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz rabatów w sklepach z artykułami dla dzieci. Pracownicy, którzy angażują się w działalność charytatywną z zadowoleniem przyjmą kartę podarunkową, która umożliwi im wsparcie akcji charytatywnych. Pracownicy swobodnie wybiorą podarunek, a jednocześnie wspomogą najbardziej potrzebujących. Formą motywowania pracowników może być także dofinansowanie posiłków, wypoczynku dzieci pracowników, różnego rodzaju nagrody jubileuszowe. Możliwości poza finansowych możliwości motywowania, a jednocześnie nagradzania pracowników jest naprawdę bardzo wiele. Trzeba tylko poznać ich oczekiwania, zainteresowania i sytuację rodzinną.

Różnego rodzaju gratyfikacje dla pracowników o wiele bardziej motywują ich do wydajnej pracy niż stosowanie kar. Dzięki nim pracownicy czują się bardziej doceniani i pracują z większym zaangażowaniem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz