Follow Us

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Wyliczenie składki ubezpieczenia samochodu jest w dzisiejszych czasach niezwykle proste i sprowadza się do wykorzystania internetowego kalkulatora.

Oblicz OC lub AC swojego pojazdu w kilka minut!

Krok pierwszy: przygotuj wymagane informacje

Oczywiście kalkulator OC AC nie jest urządzeniem magicznym i choć jego obsługa pozostaje bardzo łatwa nawet dla osób niewprawionych w obsłudze komputera, wymaga on przekazania pewnych danych o przedmiocie naszego ubezpieczenia. Jeśli nie pamiętamy lub nie jesteśmy pewni takich informacji dotyczących ubezpieczanego samochodu, jak marka, model, pojemność skokowa czy typ nadwozia, sprawdźmy je dla pewności w dowodzie rejestracyjnym.

To oczywiście nie jedyne dane, na jakich podstawie ubezpieczyciel jest w stanie wyliczyć stawkę ubezpieczenia OC. Kalkulator potrzebuje jeszcze kilku informacji o nas samych, ponieważ zależą od nich ewentualne zniżki lub zwyżki (w stosunku do stawki podstawowej, uzależnionej głównie od pojemności silnika samochodu). Pod uwagę brany jest przede wszystkim nasz wiek. Cena ubezpieczenia dla osób poniżej dwudziestego piątego roku życia może wzrosnąć o nawet czterdzieści procent!

Nie bez znaczenia pozostaje również długość okresu bezszkodowego. Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat nie uczestniczyliśmy w jakiejkolwiek stłuczce czy kolizji wynikłej z naszej winy, możemy liczyć na pewne zniżki. Czasem ocenie ubezpieczyciela podlega także data otrzymania prawa jazdy.

Krok drugi: wypełnij formularz i oblicz OC

Jeśli zdążyliśmy przygotować sobie wszystkie opisane wyżej informacje, wypełnienie formularza zajmie nam co najwyżej kilka chwil. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych pól, zwykle od razu zostanie nam wyświetlona wysokość wyliczonej składki. Co teraz? Otóż jeśli zgadzamy się z zaproponowaną wyceną, możemy od razu przystąpić do zamówienia polisy. Będziemy musieli podać kilka dodatkowych danych, niezbędnych do jej sporządzenia, a także zdecydować, czy chcemy skorzystać z różnego rodzaju dodatkowych opcji (na przykład ochrony szyb). Na końcu wystarczy jedynie dokonać płatności.

Oblicz OC na stronie https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz