Jak pomalować ścianę w pasy?

wpis w: Bez kategorii | 0

Jak pomalować ścianę w pasy?Jaki wzór namalować na ścianach? Ciekawy rezultat można osiągnąć poprzez wybór prążków. Jak w posty i szybki sposób namalować na ściany pasy? Czy zdobienie ścian jest takie trudne na jakie wygląda?

Malowanie ścian we wzory wcale nie musi być trudne. Na początku trzeba przygotować przede wszystkim kolor bazowy (najlepiej neutralny), kolory do wzorów, pędzel średniej wielkości, sznurek i kredę. Na ścianę trzeba nałożyć dwie warstwy wybranego koloru bazowego. Będzie pełnić on niejako funkcję płótna, na które nakładane będą pasy. Farba musi zostać nałożona w równomierny sposób.

Sposób malowania

Przy wykorzystaniu kredy można zaznaczyć na ścianie szerokość wzoru, czyli jego początek i koniec na ścianie. Jego szerokość zależy już od upodobań indywidualnych. Dobrze jest przy tym wybrać kredę w kolorze farby, gdyż jej zamalowanie nie będzie już stanowić problemu. Sznurek zaś służy do zaznaczenia wzoru na całej długości ściany. W tym celu wystarczy zaczepić go za pomocą taśmy klejącej na ścianie i przejechać po nim kredą. Później sznurek trzeba naciągnąć i szarpnąć nim niczym struną. Na ścianie powinien w ten sposób pozostać ślad po kredzie. Powstała w ten sposób linia w znaczącym stopniu ułatwi malowanie wzoru.

Wykorzystane metody

Przy wykorzystaniu tej metody należy namalować tyle linii, ile będzie wykorzystanych do stworzenia wzoru na ścianie. Oczywiście przez cały czas trzeba pamiętać o precyzji, aby gotowy wzór prezentował się estetycznie i efektownie. W ten sposób można w krótkim okresie czasu przygotować ścianę do malowania. Farbę nakłada się pędzlem i maluje długimi pociągnięciami wzdłuż kredowych linii. Nie trzeba dociskać przy tym zbyt mocno, gdyż efekt ma być delikatny i subtelny. W zasadzie nie ma ograniczeń co do wzoru zdobienia ścian. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Można wykorzystać więc dowolną ilość kolorów i malować pędzlami o różnych rozmiarach. Prążki mogą więc mieć wiele szerokości i odcieni. Należy jedynie trzymać się kierunku malowania – a więc wszystkie pasy powinny być poziome lub pionowe. W przeciwnym wypadku może być chaotycznie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz