Follow Us

Jak wybrać dobry grzebień do włosów?

Marzeniem wielu kobiet są piękne i zdrowe włosy. Błędy popełniane w ich pielęgnacji sprawiają, że marzenie to nie jest w stanie się spełnić. Bardzo częstym błędem jest używanie nieodpowiedniej szczotki czy grzebienia. Zarówno szczotki jak i grzebienie mają zwolenniczki i przeciwniczki. Jakie grzebienie do rozczesywania włosów powinny wybrać kobiety, które są zwolenniczkami tych właśnie akcesoriów?

Tworzywa do produkcji grzebieni

Do produkcji grzebieni można użyć dzisiaj bardzo różnych tworzyw. W sklepach królują przede wszystkim grzebienie wykonane z plastiku. Coraz rzadziej można spotkać grzebienie wykonane z kości czy szylkretu. Dużą popularnością cieszą się także grzebienie, których ząbki zostały wykonane z drewna. Drewniane grzebienie są bardzo trwałe, nie uszkadzają struktury włosa.

Jak wybrać dobry grzebień do włosów?

Popularne rodzaje grzebieni

Rozstaw ząbków w grzebieniach jest bardzo różny. Grzebienie, które mają szeroko rozstawione ząbki najlepiej sprawdzają się, gdy chcemy rozczesać cienkie i mokre włosy. Grube i szeroko rozstawione ząbki ma tak zwany styler. Jest to najbardziej popularny rodzaj grzebienia do rozczesywania włosów. Jest to grzebień, którego z powodzeniem mogą używać osoby, które mają kręcone włosy. Oprócz grzebienia do rozczesywania włosów na toaletce każdej kobiety powinien znaleźć się także grzebień do nakładania odżywki. W tej roli najlepiej sprawdzi się grzebień, który ma podwójne i grube ząbki. Do stylizacji włosów warto wybrać grzebień, który ma długie, szeroko rozstawione zęby. Dobrze sprawdzają się grzebienie antystatyczne.

Pielęgnacja grzebienia

Bez względu na to, czy używamy do rozczesywania włosów grzebienia, czy szczotki, musimy pamiętać o ich pielęgnacji. Z grzebienia i szczotki musimy regularnie usuwać włosy. Od czasu do czasu (raz w tygodniu) warto im zafundować także porządne mycie. Zabrudzenia pomiędzy ząbkami grzebienia usuniemy szczoteczką.

Dobrej jakości grzebień może sprawić, że rozczesywanie włosów i ich stylizacja staną się prawdziwą przyjemnością. Grzebień to gadżet, na którym nie warto oszczędzać.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/76-grzebienie-do-rozczesywania-wlosow

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz