Jaka powinna być skuteczna reklama?

wpis w: Bez kategorii | 0

Jaka powinna być skuteczna reklama?Zdarza się, że reklamy wyczerpująco przedstawiają dany produkt. Zwykle jednak opis jest niepełny lub wręcz bardzo ogólny. Okazuje się, że zwykle jest to zabieg celowy, gdyż szczegółowość reklamy wcale nie jest pożądana na co dowodem są billboardy Warszawa.

Szczegóły trudne do zapamiętania

Obecnie reklam w przestrzeni publicznej jest tak dużo, że mało kto zwraca na niewiele uwagi. Zwykle na billboardy rzucamy jedynie okiem i idziemy dalej. Dlatego też, jeśli na danym plakacie czy billboardzie jest bardzo dużo różnych informacji, zwykle nie docierają one w ogóle do odbiorców, gdyż nie chce im się ich czytać. Przekaz na billboardach musi być tak krótki, aby dotarł do każdego, kto przechodzi obok reklamy ulicznej.

Poza tym, jest jeszcze inny powód, dla którego w reklamach nie podaje się szczegółowych informacji. Chodzi o to, aby zaktywizować odbiorcę. Jeśli billboardy Warszawa zaciekawią przechodnia to można się spodziewać tego, że po powrocie do domu będzie próbował znaleźć jakieś dodatkowe informacje na temat tego, co zobaczył na reklamie. Dzięki temu, że włoży on wysiłek w poszukiwanie informacji o produkcie prawdopodobnie zacznie go wyżej cenić, co może skłonić go do jego zakupu. Ludzie bowiem tłumaczą sobie, że skoro włożyli wysiłek w poznanie produktu to musi być on wartościowy. Robią to, aby nie mieć poczucia zmarnowanego czasu. Jest to mechanizm psychologiczny znany już od bardo dawna. Warto zauważyć, że tego typu tłumaczenie jest całkowicie nieświadome, co oznacza, że po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak robimy.

Billboardy Warszawa oznaczają prestiż

Billboardy skłaniają ludzi do kupna reklamowanych produktów, gdyż jest to forma reklamy uznawana za prestiżową. Wiele osób stwierdza, że skoro daną firmę było stać na stworzenie billboardów i wykupienie miejsc reklamowych w mieście to jest to prestiżowa i godna zaufania firma. Nie ma natomiast wątpliwości, że usługi i produkty zaufanych i uznanych firm sprzedają się najlepiej niezależnie od ich faktycznej jakości.

Więcej na http://www.kreatormarki.pl/billboardy-warszawa

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *