Follow Us

Jaką szczotkę dla psa kupić?

Jaką szczotkę dla psa kupić?

Decydując się na posiadanie psa, musimy pamiętać, że będziemy musieli poświęcać mu wiele czasu. Pies to ogromna odpowiedzialność, ale także wiele obowiązków. Jednym z nich jest pielęgnacja psiej sierści. Oczywiście będzie ona lśniąca i piękna, gdy zadbamy o odpowiednią dietę.

Ale musimy ją także regularnie czesać. Akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści jest naprawdę bardzo dużo. Wielu właścicieli psów najchętniej wybiera szczotkę. Czy zawsze jednak dokonują oni dobrego wyboru?

Szczotka włosiana czy druciana?

Wybór zależy od tego czy nas pies ma długą, czy krótką sierść. Najmniej pracy wymaga szczotkowanie psów krótkowłosych. W ich przypadku sprawdzi się więc szczotka włosiana. Zwróćmy jednak na zakupach uwagę, aby była ona wykonana z naturalnego włosia. Więcej zabiegów pielęgnacyjnych potrzebują psy długowłose. Potrzebują one nie tylko jednej, ale dwóch szczotek. Jedna powinna być druciana, druga z naturalnego włosia. Szczotka dla psa powinna być dobrej jakości. Nie może drapać skóry, ani wyrywać psu włosów. Czesanie ma być dla psa przyjemnością, a nie karą. Wybierając szczotkę z włosia naturalnego zwróćmy uwagę, jak długą i gęstą ma ona szczecinę. Szczotki o krótkim i dość rzadkim włosiu sprawdzą się do czesania psów, które mają sierść średniej długości. Dla tych o bardzo długiej sierści, włosie w szczotce powinno być rzadkie i długie. Gdy zdecydujemy się na szczotkę drucianą zwróćmy uwagę, czy szpilki mają zaokrąglone końcówki. Szpilki w szczotkach drucianych mogą być wykonane z mosiądzu lu stali. Te pierwsze nie elektryzują sierści i nie brudzą jej. Wśród szczotek dla psów są także tak zwane pudlówki. To szczotki druciane, które świetnie wyczesują nadmiar podszerstka. Po szczotkowaniu sierść staje się bardzo puszysta. Ale szczotki tej należy używać bardzo ostrożnie, jest ostra, zabieg szczotkowania na pewno nie będzie się psu podobał.

Podstawą pielęgnacji psiej sierści jest jej regularne szczotkowanie. Do podstawowych akcesoriów pielęgnacyjnych należą specjalne szczotki dla psów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz