Follow Us

Jakie cechy powinna mieć przecinarka?

Jakie cechy powinna mieć przecinarka?

Cięcie płytek ceramicznych wymaga oczywiście fachowej wiedzy, ale bez odpowiedniego sprzętu nie da się go poprawnie przeprowadzić. Przecinarki do glazury są tutaj urządzeniem obowiązkowym, bez względu czy chodzi domowe remonty, czy też szeroko zakrojone prace budowlane.

Tarcza

To na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej przecinarki do glazury, to jej tarcza. To bowiem ten element decyduje, czy glazura tnie się szybko i łatwo, czy też będziemy mieli problemy z właściwym wykonaniem pracy. Tarcza powinna być diamentowa. Jest bowiem twardsza i może poradzić sobie z większymi wyzwaniami. Jednak nawet tarcze diamentowe różnią się od siebie i należy zapytać sprzedawcę lub producenta, jaki materiał możemy ciąć danym urządzeniem. Nie wolno nam zapomnieć o prędkości obrotowej tarczy. Ta powinna być dopasowana do prędkości oferowanej przez przecinarkę. Bardzo często przecinarki do glazury umożliwiają cięcie także innych rzeczy jak choćby kamienia. Warto więc przed zakupem zastanowić się, jaki materiał będzie obrabiany. Być może dobrym rozwiązaniem będzie przecinarka uniwersalna. Jednak każdy dodatkowy parametr związany jest z większymi kosztami.

Jakie cechy powinna mieć przecinarka?

Inne parametry

Na rynku możemy wybierać pomiędzy przecinarkami ręcznymi oraz większymi elektrycznymi, które mogą być stosowane do cięcia także innych materiałów takich jak płyty gresowe czy kamienne. Po pierwsze, istotnym parametrem jest długość cięcia. Inną przecinarkę kupimy, gdy chcemy przeciąć płytki o najbardziej popularnych wymiarach wzdłuż dłuższego boku, ale i po przekątnej, to wybieramy modele uniwersalne. Jeśli jednak będziemy obrabiać płytki o dużych wymiarach, to niezbędne będą bardziej nowoczesne narzędzia. Należy też zwrócić uwagę na głębokość cięcia. Ten parametr określa maksymalną grubość, na jakiej jesteśmy w stanie wykonać cięcie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też moc silnika. Im jest ona wyższa, tym większe możliwości daję nam przecinarka. Należy jednak pamiętać, że wysoka moc niestety oznacza też wyższe koszty zakupu urządzenia.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz