Follow Us

Jakie grzebienie dla fryzjera?

W każdym salonie fryzjerskim wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria i sprzętu. Do tych najbardziej podstawowych akcesoriów należą grzebienie fryzjerskie. Profesjonalne grzebienie fryzjerskie są niezbędne w codziennej pracy każdego fryzjera, zarówno tego, który ma już wieloletnie doświadczenie, jak również tego, który w zawodzie stawia dopiero pierwsze kroki. Bez dobrego grzebienia fryzjerskiego trudno jest rozczesać i ostrzyc włosy. Nie da się też bez niego nałożyć dobrze farby. Grzebień fryzjerski może się przydać także do modelowania.

Jakie grzebienie kupić?

Do produkcji profesjonalnych grzebieni fryzjerskich używa się obecnie bardzo różnych, wysokiej jakości materiałów. Wielu fryzjerów bardzo chętnie wybiera grzebienie wykonane z włókien węglowych. W sklepach, które zajmują się sprzedażą profesjonalnych akcesoriów fryzjerskich do wyboru są także grzebienie, które zostały wykonane z mieszanki włókien węglowych i turmalinu. Grzebienie wykonane z dodatkiem turmalinu są odporne na wysoką temperaturę, a dodatek włókien węglowych sprawia, że są bardzo lekkie. Plusem grzebieni węglowo-turmalinowych jest również to, że są one antystatyczne.

Jakie grzebienie dla fryzjera?

Przeznaczenie grzebieni fryzjerskich

W każdym salonie fryzjerskim przyda się więcej niż tylko jeden grzebień. Do strzyżenia i rozczesywania włosów o średniej długości potrzebny jest grzebień uniwersalny. Do rozczesywania i unoszenia gotowej fryzury przyda się grzebień, który ma mały i średni rozstaw ząbków. Wśród grzebieni fryzjerskich wyróżnić można także bardzo wąskie grzebienie do cieniowania włosów. Ten rodzaj grzebienia męscy fryzjerzy wykorzystują także do przycinania zarostu u klienta. Przy wykonywaniu ondulacji niezbędny jest grzebień, który zakończony jest z jednej strony metalowym szpikulcem. Wybierając grzebienie do swojego salonu warto stawiać głównie na te, które mają ząbki z zaokrąglonymi końcówkami. Profesjonalne grzebienie fryzjerskie sprzedawane są zarówno w zestawach jak i pojedynczo. Utrzymanie grzebienia w czystości powinno być proste.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/78-grzebienie-do-strzyzenia-wlosow

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz