Follow Us

Jakie są suplementy diety dla psów?

Jakie są suplementy diety dla psów?Wszystkie żywieniowe potrzeby psa powinna zaspokoić dobrze zbilansowana dieta. Dieta psa powinna składać się z pokarmów, które są źródłem białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i soli mineralnych. Są jednak sytuacje, gdy pies wymaga od nas szczególnego pożywienia. Szczególnej troski wymagają suczki w okresie ciąży oraz, gdy karmią szczeniaki, psy w okresie rekonwalescencji. Także szczeniakom oraz psom seniorom warto podawać suplementy. To w tych okresach życia może okazać się, że konieczne są suplementy dla psów.

Jaką formułę mają suplementy dla psów?

Suplementy dla psów pełnią taką samą rolę jak suplementy, które sami często łykamy. Ich rolą jest więc uzupełnienie niedoborów witamin i składników mineralnych. Suplementy dla psów mogą mieć formułę kapsułek, tabletek, proszku albo syropu. Wśród suplementów dla psów są specjalne preparaty, które pomagają dbać o sierść pupila. Suplementy na sierść należą do tych, które właściciele psów kupują najchętniej. Są również preparaty, które można podawać psom profilaktycznie, aby na ich zębach nie dochodziło do odkładania się kamienia nazębnego. W przychodniach weterynaryjnych, ale również w sklepach zoologicznych można nabyć suplementy diety dla psów, które wzmacniają kości i stawy albo zapobiegają chorobom nerek, układu moczowego i pokarmowego.

O czym pamiętać podając psu suplementy diety?

Kupując suplementy dla psa kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Suplementów dla psów podobnie jak tych dla ludzi nie można stosować zamiast racjonalnej, dobrze zbilansowanej diety. Niezbędne składniki odżywcze nasz pupil powinien przede wszystkim otrzymać wraz z dobrej jakości karmą. Po suplementy warto sięgać w szczególnych okresach życia psa, jakie to są okresy już wspominaliśmy. Psie suplementy (także ludzkie) nie są lekami. Mimo to warto stosować je po konsultacji z weterynarzem. To lekarz weterynarii powinien nam doradzić, jakie preparaty warto ewentualnie wybrać dla psa i jak je dawkować, aby były dla naszych czworonożnych przyjaciół bezpieczne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz