Follow Us

Jakie ubezpieczenie samochodu można kupić?

Jakie ubezpieczenie samochodu można kupić?

Wykupienie ubezpieczenie to skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć samochód na wypadek różnych, nieprzewidzianych zdarzeń. Zobaczmy, jakie rodzaje ubezpieczeń przygotowały towarzystwa ubezpieczeniowe dla właścicieli samochodów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie to popularnie nazywamy OC. Jest to podstawowe ubezpieczenie samochodu. Polisę OC muszą posiadać wszyscy właściciele samochodów, które są zarejestrowane w naszym kraju. Polisa odpowiedzialności cywilnej jest ważna przez 12 miesięcy od dnia, w którym została wykupiona. Nową polisę należy kupić najpóźniej w dniu, w którym wygasła poprzednia. Właściciele samochodów (oraz innych pojazdów) w przypadku, gdy wyrządzą swoim pojazdem szkodę innym osobom, mogą być pewne, że to ubezpieczyciel weźmie na siebie koszty związane z jej naprawieniem. Kierowcy, którzy mogą pochwalić się bezszkodowym przebiegiem poprzednich okresów ubezpieczenia, są nagradzani przez towarzystwa ubezpieczeniowe zniżkami składek. Wykupiona na terenie Polski polisa OC jest honorowana we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Warto jednak pamiętać, że kraje, które nie uznają polskiego OC. Przy wyjazdach do tych krajów niezbędne jest wykupienie Zielonej Karty.

Jakie ubezpieczenie samochodu można kupić?

Ubezpieczenia dobrowolne

Wśród ubezpieczeń samochodowych wyróżnić można nie tylko obowiązkowe OC, ale także ubezpieczenia dobrowolne. Ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych jest kilka. Do tych, które mogą wykupić właściciele samochodów osobowych należy między innymi autocasco. Nie jest to ubezpieczenie, które wykupują wszyscy kierowcy. Najczęściej wybierają je osoby, które kupują nowe, drogie auta prosto w salonie. Zakres tego ubezpieczenia może być bardziej lub mniej szeroki; przekłada się to na wysokość opłacanej składki. Do wyboru są polisy autocasco, które zapewniają ochronę tylko na wypadek kradzieży samochodu i elementów jego wyposażenia. Do dobrowolnych ubezpieczeń samochodowych należy także ubezpieczenie pomocowe assistance. Assistance jest często dodawane do polisy OC.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz