Follow Us

Jakie wygody może oferować konto osobiste?

Jakie wygody może oferować konto osobiste?

Konto osobiste w banku to dziś nie tyle luksus, co konieczność. Niektórzy jednak nadal wahają się przed założeniem takiego konta i powierzeniem swoich pieniędzy instytucji finansowej. Dlaczego warto przekonać się do trzymania środków na osobistym koncie i posługiwania się nim w codziennych sytuacjach? Oto garść argumentów za tym, że konta osobiste są wygodne i potrzebne.

Opłacanie rachunków i przelewy internetowe

Dzięki posiadaniu konta osobistego w banku nie trzeba wychodzić z domu i udawać się na pocztę czy do punktu płatności, żeby zapłacić comiesięczne rachunki, wysłać pieniądze znajomemu lub rodzinie, zapłacić za zamówienie dokonane przez internet. Konto w banku wraz z platformą internetową daje możliwość wykonania bezpiecznego przelewu w ciągu kilkunastu sekund. Bank gwarantuje pewność takiej operacji, a jej wygoda jest nie do przecenienia.

Opłaty za pomocą karty

Osoby posiadające konto osobiste mogą też płacić za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Jest to dziś możliwe w większości sklepów i lokali, a nieocenione, gdy nie chce się nosić ze sobą większej ilości gotówki. Płatność kartą jest wygodna, bezpieczna i szybka.

Stały wgląd w stan finansów

Konto pozwala także na stałą kontrolę stanu finansów, dzięki stronie internetowej lub bankomatom dostępnym w całym kraju. W dowolnym momencie można sprawdzić, ile pieniędzy pozostało na koncie lub kiedy zostanie zaksięgowany przelew, na przykład bieżąca wypłata. Wszystko to przekłada się na wysoką kontrolę nad własnym stanem posiadania.

Plany oszczędnościowe, dodatkowe aplikacje

Internetowa platforma banku umożliwia korzystanie z wielu udogodnień. Banki co pewien czas proponują swoim klientom na przykład plany oszczędnościowe, dzięki którym mogą oni wyznaczyć sobie cele i monitorować postęp. Takie aplikacje mają na celu ograniczenie wydatków i naukę lepszego rozporządzania własnymi pieniędzmi. Wyznaczenie sobie kwoty do zaoszczędzenia i śledzenie, jak cel coraz bardziej się zbliża, może być naprawdę przyjemne. Równie wygodne jest korzystanie z szybkiej aplikacji bankowej na urządzenia mobilne.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz