Kosmetyki naturalne

wpis w: Informacje | 0

Kosmetyki naturalneKosmetyki organiczne coraz częściej są wybierane przez wielu użytkowników. Konsumenci doceniają ich ekologiczny charakter oraz pozytywny wpływ na skórę.

Warunek jakości

Organiczne kosmetyki są przede wszystkim certyfikowane. Zajmuję się tym międzynarodowa organizacja Ecocert. Wymogi, jakie są stawiane przez producentami kosmetyków są niezwykle surowe. Aby kosmetyk mógł zostać nazwany naturalnym, musi zawierać minimum dziewięćdziesiąt procent składników pochodzenia naturalnego. Dodatkowo przynajmniej dziesięć procent komponentów roślinnych, które się w nim znajdują, powinno pochodzić z upraw, które mogą wykazać się certyfikatem ekologicznego rolnictwa. Oznacza to, że na tego typu uprawach nie wolno stosować syntetycznych środków ochrony roślin. Ostatecznie składniki syntetycznie mogą przekraczać pięciu procent składu.

Wspomaganie skóry

O naturalnym produkcie świadczy też jego działanie. Ekologiczny charakter produktu możemy rozpoznać samodzielnie. Przede wszystkim tego typu kosmetyki nie pachną tradycyjnymi zapachami kwiatowymi. Mają bardziej roślinny, lekko mydlany i ziołowy zapach. Dodatkowo środki te nie pienią się tak obficie, jak tradycyjne szampony czy mydła. W ich składzie nie ma bowiem chemicznych środków, które powodują powstawanie piany. W przypadku kremów możemy być zaskoczeni tym, jak trudno je rozsmarować na skórze. Jeśli krem nie daję się zbyt łatwo rozprowadzić, to najpewniej mamy do czynienia z produktem naturalnym. Ostatecznie ekologiczne kosmetyki poznamy po cenach. Te będą niestety przynajmniej o połowę wyższe niż w przypadku chemicznych środków.

Czy zatem warto kupować naturalne kosmetyki?

Mimo wyższej ceny, zdecydowanie warto zainwestować w naturalne kosmetyki. Przede wszystkim podczas ich regularnego użytkowania, dużo lepiej dbamy o własną skórę. Produkty tego typu pozwalają wręcz odbudować naturalną barierę ochronną organizmu. Dodatkowo środki te nie powodują uczuleń. Możemy zapomnieć o zaczerwienionej skórze, wysypce czy trądziku. Korzystanie z naturalnych kosmetyków to ostatecznie inwestycja w sprężystą, delikatną i zdrową skórę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz