Follow Us

Koza, tradycyjny piec wolnostojący

Koza, tradycyjny piec wolnostojący

Koza, tradycyjny piec wolnostojący

Piec nazwany popularnie kozą jest doskonałym rozwiązaniem dla szukających lokalnego źródła ciepła stanowiącego alternatywę dla kominka. Piec wolnostojący, jakim jest właśnie koza, jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń, a jego głównym atutem jest prosta i bezpieczna instalacja.

Nowoczesne piece kozy nie przypominają znanych wszystkim, starych sprzed lat. Nowoczesne wzornictwo może przyprawić o zawrót głowy, nie sposób nie ulec urokowi tych urządzeń. Doskonale komponują się z wystrojem wnętrz, nadając im stylowego i eleganckiego wyglądu. Wiadomo, że piec koza nie dorówna skuteczności kominka, przy założeniu, że chcemy doprowadzić ciepło do innych pomieszczeń niż to, w którym piec wolnostojący jest zamontowany. Jest natomiast doskonałym źródłem ciepła w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Warto zwrócić uwagę czy piece są wyłożone szamotem, materiałem kumulującym ciepło oraz dodatkowym izolatorem wermikulitem, które to materiały wpływają na polepszenie procesu spalania oraz na utrzymanie ciepła.

Ekologia

Piece wolnostojące, są bardzo ekologicznymi źródłami ciepła. Przystosowane są głównie do palenia drewnem i brykietem drzewnym. Podczas spalania do atmosfery uwalniana jest minimalna ilość szkodliwych substancji. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania nowoczesnych metod spalania czyli wtórnego spalania oraz dopalania spalin przy pomocy katalizatora.

Ekologiczną kozę w klasycznym jej modelu gdzie zastosowano fajerki, można wykorzystać jako kuchenkę, na której możemy piec i gotować.

Takie urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i chcą stworzyć tradycyjny wygląd wnętrza swojej kuchni.

Łatwy montaż

Nie można pominąć ważnej zalety, jaką posiadają kominki wolnostojące. Jest nią łatwość montażu. Jedynym wymogiem jest podłączenie urządzenia do osobnego przewodu kominowego o średnicy nie mniejszej niż średnica wylotu spalin. Aby użytkowanie było bezpieczne, należy również zadbać o podłogę, na której piec stoi oraz ściany i strop w jego pobliżu.

Pamiętać również należy, że co roku trzeba dokonać jego profesjonalnego przeglądu, zleconego kominiarzowi, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa użytkowania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz