Follow Us

Krawężnik granitowy – doceniajmy jego znaczenie

Krawężnik granitowy – doceniajmy jego znaczenie

Krawężnik granitowy - doceniajmy jego znaczenie

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygląda krawężnik. Jakie jest jego zastosowanie. Po co w ogóle decydujemy się na położenie krawężnika na terenie własnej posesji. Mówimy o nieruchomościach prywatnych – mieszkalnych, ale równie dobrze wszelkiego rodzaju budynkach firmowych czy oczywiście terenach publicznych, na przykład parkingach.

Jedno jest pewne – niby na co dzień nie myślimy zbytnio o krawężnikach, bo i niby po co, ale jakby tak się przyjrzeć nieco bliżej tym krawężnikom to nagle okazuje się, iż funkcjonowanie bez nich byłoby bardzo mocno utrudnione. Przecież nie towarzyszą one nam od dzisiaj, są w Polsce i w wielu innych krajach już od wielu lat.

Niższa cena – gorsza jakość

Co jednak dzieli Polskę od chociażby Niemiec? Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby faworyzować zbytnio Zachód i doszukiwać się wszędzie rażących różnic pomiędzy naszymi częściami świata. Po prostu chodzi o to, że jednak w takich Niemczech czy powiedzmy w Holandii o wiele większy nacisk kładzie się na jakość krawężnika. Szczególnie rozpowszechniony jest tam krawężnik granitowy, oczywiście krawężnik z takiego naprawdę porządnego granitu, któremu nie można nic zarzucić. U nas niby nie jest beznadziejnie, ale jednak w dalszym ciągu pokutuje nieco dziwne przeświadczenie, że nie jakość krawężników jest najbardziej istotna, a raczej szybkość wykonania realizacji oraz cena.

Przetargi

O ile w przypadku przetargów publicznych można to nawet zrozumieć, przecież wygrywa najniższa cena, to już w przypadku krawężników na terenie prywatnym, naprawdę nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego toku rozumowania. Po prostu powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby nie dopuścić do sytuacji, w której na teren swojego domu wpuścimy kiepską ekipę, która będzie kładła kiepskiej jakości krawężnik. To wszystko dla naszej dobra! Przecież nikt nie chce w tym momencie nikogo oszukać, ani przekonywać go do skorzystania z usług określonej firmy. To całkowicie uniwersalna porada, całkowicie obiektywna, z którą ciężko się nie zgodzić.

Sprawdź też: http://herkam.pl/oferta/krawezniki-granitowe

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz