Follow Us

Kredyt w koncie dla firm

Kredyt w koncie dla firm

Udzielanie kredytów to podstawowa usługa świadczona przez banki. W kredytowej ofercie banków znajdują się różnego rodzaju produkty dostępne nie tylko dla osób prywatnych, ale także dla tych, które prowadzą działalność gospodarczą. Do kredytów dostępnych dla przedsiębiorców należy między innymi kredyt w koncie.

Co warto wiedzieć o tej formie kredytowania?

Kredyt w koncie nazywany jest kredytem odnawialnym. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na otrzymanie od banku dodatkowej gotówki. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę: jest dość tanie. Linię kredytową w koncie bank może przyznać na okres 12 miesięcy. Uruchamiając linię kredytową w koncie saldo konta zwiększa się o limit, który danemu przedsiębiorcy przyznał bank. Do zalet kredytu w koncie należy także to, że udzielone środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel związany z działalnością firmy. Ze środków udostępnionych przez bank w ramach limitu można korzystać aż do końca zawartej z bankiem umowy; gdy umowa dobiegnie końca, zadłużenie powinno zostać spłacone.

Kredyt w koncie dla firm

Jakie firmy mogą ubiegać się o kredyt w koncie?

Kredyt w koncie w ofercie dla firm pojawił się stosunkowo niedawno. Był reakcją banków na to, że wiele firm w naszym kraju ma problemy z płynnością finansową. Kredyt w koncie może zostać wykorzystany przez przedsiębiorcę do spłacenia bieżących zobowiązań wobec dostawców – to alternatywa dla kredytu obrotowego. Kredyt odnawialny dla firm przyznawany jest na zasadach, które stosowane są w stosunku do osób indywidualnych. Mogą go więc otrzymać tylko te firmy, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Dla firm bank oferują wysokie limity kredytowe. W niektórych bankach przedsiębiorcy mogą liczyć na otrzymanie linii kredytowej w rachunku w wysokości 500 tysięcy złotych. O wysokości przyznanego limitu kredytowego decyduje szereg różnych czynników – zdolność kredytowa to tylko jeden z nich.

Dodatkowe informacje o kredycie w koncie

Na koszt każdego kredytu składają się odsetki. W przypadku kredytu w koncie są one naliczane przez bank tylko od kwoty, która zostanie przez przedsiębiorcę wykorzystana. Jest to jedna z zalet tego kredytu. Wnioski o kredyt w koncie można złożyć osobiście lub przez internet. Większość banków uruchamia ten kredyt na 12 miesięcy, w wielu z nich umowa może jednak zostać automatycznie przedłużona na kolejny rok. Już w trakcie składania wniosku bank może podjąć wstępną decyzję kredytową. Gdy na umowie zostaną złożone podpisy obu stron, saldo firmowego konta natychmiast powiększy się o przyznany przez bank limit.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/kredyt-w-rachunku/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz