Follow Us

Księgowość powierz profesjonalistom

Księgowość powierz profesjonalistom

Każdy, kto prowadził kiedyś działalność gospodarczą zdaje sobie zapewne sprawę z tego, że system prawa podatkowego w Polsce należy do najbardziej skomplikowanych w Europie. W obecnych czasach samodzielne prowadzenie księgowości może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy nawet te osoby, dla których nie jest to dziedzina obca.

Księgowość powierz profesjonalistomZ tego powodu większość przedsiębiorstw w naszym kraju zatrudnia księgowych, lub, jeśli prowadzi rozległą i skomplikowaną (z punktu widzenia podatkowego) działalność, zmuszonych jest nawet do utrzymywania całego działu księgowości.

Zastosowanie powyższych rozwiązań może i zapewnia „spokojną głowę” właścicielom, którzy mogą się skupiać wyłącznie na rozwijaniu firmy, ale ma też swoje wady. Do największych z nich należą wysokie (nawet bardzo, jeśli mowa o całym dziale księgowości) koszty.

Rozwiązanie tego problemu może stanowić, bardzo ostatnio popularny na świecie outsourcing usług księgowych. Usługa ta polega na przekazaniu obowiązków związanych z prowadzeniem rachunkowości zewnętrznej firmie specjalizującej się w tego typu działalności. Takie rozwiązanie zdaje się idealne dla wszystkich, którzy narzekają na to, że usługi księgowe nie należą do najtańszych, Zlecając bowiem prowadzenie ksiąg na zewnątrz automatycznie pozbywamy się sporych kosztów zatrudnienia pracowników, którzy mieliby w firmie takie czynności wykonywać.

Od firm outsourcingowych otrzymujemy jedynie fakturę za wykonaną usługę i za nic możemy mieć wszelkie poboczne koszty zatrudnienia, takie jak składki na ZUS pracowników, badania lekarskie itd.

Ponadto nie jesteśmy narażeni na ryzyko opóźnień związanych z tym, że zatrudnieni księgowi rozchorowali się lub wzięli urlop na żądanie. Firmy wykonujące usługi księgowe zadbają o to, żeby wszystkie rozliczenia zostały wykonane we właściwych terminach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz