Kto jakie koszty ponosi za wesele?

wpis w: Informacje | 0

Kto jakie koszty ponosi za wesele?Koszty ponoszone przez pannę młodą / rodzinę panny młodej. Myśląc o kosztach ponoszonych przez rodziców panny młodej i przez samą pannę młodą, przede wszystkim przed oczami mamy suknię ślubną.

W zależności od modelu i projektu / projektanta, suknia może okazać się jednym z najkosztowniejszych wydatków, jakie ponosić będzie panna młoda.

Suknia i koszula

Choć oczywiście nie zawsze – obok bajońsko drogich sukienek można znaleźć suknie w przyzwoitych cenach, które w stu procentach zadowolą panny młode zarówno pod względem estetycznym, jak i jakości wykonania. Suknia ślubna, to nie jedyna część garderoby, którą kupuje panna młoda – powinna ona zaopatrzyć się również w ślubną bieliznę, a także zadbać i o … koszulę pana młodego. Uwaga dziewczyny: to jeden z tych elementów tradycji, który warto kultywować – przyszła panna młoda płacąc za koszulę swojego przyszłego małżonka zgodnie z przesądami – pokazuje, kto będzie rządził w domu i trzymał kasę.

Zaproszenia, alkohol, fotobudka – wydatków nie brakuje…

Suknia kupiona, koszula zapłacona, czas przejść do dalszej części zakupów. Będąc panną młodą zadbać powinnaś o wybór i zakup ślubnych zaproszeń. To od panny młodej zależy w głównej mierze, jak wyglądać będą zaproszenia i w jakiej stylistyce zostaną utrzymane. Słowem – to panna młoda decyduje o motywie przewodnim wesela. Stąd warto już teraz zwrócić uwagę, iż w gestii panny młodej pozostaje też opłacenie przyjęcia weselnego (wraz z dekoracjami), jednak bez płacenia za alkohol oraz napoje. Przed zamówieniem sali weselnej warto zorientować się, jakie ceny oferują poszczególne restauracje i lokale, a także, co oferują w cenie. Oczywiście niezbędne jest też zorientowanie się, jaką ilość gości będziecie zapraszać na swój ślub. Kolejny wydatek opłacany przez pannę młodą to fotograf, kamerzysta, ewentualna fotobudka, etc. Rodzina panny młodej płaci za wszelkie upamiętnianie imprezy weselnej, zarówno w tradycyjny sposób, jak i ten znacznie nowocześniejszy. Ostatni wydatek panny młodej to wszelkie wydatki ponoszone za uroczystość kościelną, z opłatą za organistę, czy ozdabianie kościoła włącznie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *