Kwiaciarnia czynna całą dobę

wpis w: Bez kategorii | 0

Kwiaciarnia czynna całą dobęKwiaciarnie to bardzo specyficzne miejsca, w których biznes nie toczy się w takim samym tempie przez cały rok. W biznesie florystycznym następują dość regularnie okresy zdecydowanego wzrostu sprzedaży. Dzieje się tak oczywiście w sezonie, a więc od wiosny do jesieni, kiedy to o wyhodowanie zdrowych i dorodnych okazów różnych kwiatów jest zdecydowanie łatwiej.

Wybór kwiatów w tych miesiącach jest największy, ich ceny są dzięki temu najbardziej atrakcyjne, a proponowane okazy są prawie zawsze bardzo zdrowe. Kupowanie kwiatów poza tym sezonem bez wątpienia jest możliwe dzięki licznym szklarniom i firmom zajmujących się globalną sprzedażą roślin, niemniej wiąże się to ze zdecydowanie większą ceną takich kwiatów.

Kiedy najlepiej sprzedają się kwiaty?

Kwiaty szczególnie mocno sprzedają się w okresach okołoświątecznych, kiedy to stanowią bezpieczniejszą alternatywę dla wielu zakupów prezentowych. Osobom, z którymi nie łączy nas szczególnie bliska relacja, wręczanie kwiatów zamiast bardziej intymnych podarunków jest jak najbardziej na miejscu. Dlatego kwiaciarnie zarabiają właśnie na takich typowo okazjonalnych klientach, nieregularnie zaglądających do sklepu. Zgoła odmienna jest sytuacja tych popularnych punktów z kwiatami, które mają wielu klientów i w okresie niektórych świąt kolejka chętnych do danej florystki wykracza zdecydowanie poza próg kwiaciarni. W naszej tradycji w okolicach Walentynek, Dnia Matki czy Dnia Kobiet, zainteresowanie zwłaszcza Panów kwiaciarniami, jest kolosalne.

Jakie są zalety kwiaciarni internetowych?

Nie dziwi więc, że wraz z sukcesem i popularyzacją internetowego biznesu pojawiać zaczęły się pierwsze kwiaciarnie internetowe proponujące swoim klientom pocztę kwiatową działającą nawet w ciągu jednej doby. O każdej porze dnia i nocy można dzisiaj korzystając ze stron pokroju twojekwiaty.pl wybrać, zamówić i zapłacić za dowolną wiązankę lub bukiet. Do tego można napisać dedykację czy życzenia i wskazać adres dostawy, by jeszcze w ciągu tego samego dnia piękne kwiaty trafiły do odbiorcy, robiąc mu tym samym z pewnością nie lada przyjemność.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz