Malowanie krok po kroku

wpis w: Informacje | 0

W życiu każdego mieszkania przychodzi taki moment, że nadaję się ono do odświeżenia, a jednym z najprostszych sposobów, aby przywrócić pomieszczeniom nieco blasku jest ich odmalowanie.

Aby skutecznie przeprowadzić cały proces malowania, potrzebna nam będzie oczywiście farba do ścian. Kolor jest tutaj naszym indywidualnym wyborem, ale wystrzegajmy się kupowania farb tanich, które będą od nas wymagały więcej cierpliwości, nie dadzą ostatecznie spodziewanego efektu, a na dodatek będą mało wydajne. Nie musimy też oczywiście inwestować w niezwykle drogie farby, wystarczy, że wybierzemy te ze środkowej półki.

Malowanie krok po kroku

Samo malowanie należy zacząć od przygotowania ścian. To ile czynności musimy wykonać, zależy w dużej mierze od kondycji ścian. Jeśli są zagrzybione, to musimy najpierw nałożyć preparat odgrzybiający. Malowanie wymaga też bardzo dokładnego umycia ściany oraz wypełnienia ubytków. Omijając ten etap, możemy być pewni, że wszelkie zabrudzenia, a tym bardziej tłuste plamy, bardzo szybko wyjdą na wierzch i nasze malowanie będzie po prostu w finalnym efekcie bez sensu.

Niezależnie od tego, czy stosujemy w danym momencie preparat czyszczący, odgrzybiający, czy też grunt lub właściwą warstwę farby, to niezwykle ważne znaczenie w procesie malowania ścian na biało będą miały przerwy na schnięcie każdego z tych produktów. Nakładanie kolejnych preparatów lub farb na ścianę może odbyć się dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniego. Im dłużej schnie kolejna warstwa, tym właściwie lepiej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest tu zastosowanie przerw nawet dwunastogodzinnych, ale większość farb dostępnych na rynku, dopuszcza cztery godziny przerwy między nakładaniem kolejnych warstw.

Samo malowanie należy przeprowadzić podczas dnia i najlepiej jest to robić w miesiącach wiosennych lub letnich. Możemy wtedy swobodnie otworzyć okno, a farba schnąć będzie szybciej. Światło dzienne pozwoli nam zaś dokładnie poznać jakość naszego malowania. Unikniemy w ten sposób nakładania zbyt dużej ilości farby w jednym miejscu, czy pozostawiania miejsc niedomalowanych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz