Mieszkania w stolicy – dlaczego warto zaufać rynkowi pierwotnemu?

wpis w: Bez kategorii | 0

Zdecydowana większość osób zainteresowanych zakupem mieszkania w Warszawie myśli przede wszystkim o ofertach z rynku wtórnego. Decyzja taka jest uzasadniana koniecznością oszczędzania, bogatszą ofertą, a przede wszystkim – ciekawszą lokalizacją. Czy jednak rynek pierwotny w stolicy rzeczywiście nie zasługuje na to, aby brać go pod uwagę? Coraz częściej możemy się przekonać o tym, że jest inaczej.

Nie można nie zgodzić się z tym, że oferta warszawskich deweloperów nie zawsze imponowała, a osoby narzekające na jej jakość wcale nie przesadzały. Dziś jednak wiele zmieniło się na lepsze, a deweloperzy rywalizujący o uznanie w oczach klientów potrafią zaskoczyć nawet te osoby, które znane są ze szczególnie dużych wymagań.Chyba największą zaletą nowych osiedli mieszkaniowych jest ich bogata oferta. Owszem, nadal nie można jej porównywać z tym, co proponuje nam rynek wtórny, nie powinniśmy jednak dać się zwieść osobom przekonującym nas, że z ciekawymi ofertami deweloperów możemy spotkać się przede wszystkim na przedmieściach. Ziemia jest tam rzeczywiście relatywnie tania, a nowe osiedla wyrastają w imponującym tempie, w ofercie deweloperów znajdują się jednak również usługi takie, jak sprzedaż mieszkań Warszawa Centrum. Co przy tym nie najmniej istotne, wcale nie mamy do czynienia z kilkoma przypadkowymi inwestycjami, ale z ich całkiem sporym wachlarzem.Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby nie rezygnować z usług deweloperów bazując przede wszystkim na uprzedzeniach jest cena mieszkań na nowych warszawskich osiedlach, okazuje się bowiem, że charakteryzuje ją przystępność do tej pory kojarzona przede wszystkim z rynkiem wtórnym. W dużej mierze jest to zasługa coraz bardziej widocznej rywalizacji o klienta, choć nie bez znaczenia jest również to, że rynek się ustabilizował, coraz mniej firmy zawyża więc ceny, aby zwiększać zyski. Warto wspomnieć i o tym, że mieszkanie w stanie deweloperskim w Warszawie wcale nie musi już oznaczać budynku w stanie surowym. Nie każdy ma czas na jego urządzanie od podstaw, niemal każda firma oferuje dziś więc mieszkania pod klucz.

house-983411_960_720

Osoby, które zastanawiają się nad nowymi inwestycjami mieszkaniowymi w polskiej stolicy muszą docenić również to, że nowe osiedla są coraz bardziej samowystarczalne. Owszem, dobre połączenie ze ścisłym centrum nadal jest atutem, którego nie da się podważyć, jeśli ktoś nie ma jednak ochoty odwiedzać najbardziej gwarnych punktów Warszawy, wcale nie musi tego robić. Na miejscu znajdują się przedszkola, szkoły sklepy, a coraz częściej również centra handlowe, baseny i kina, nie brakuje też przychodni lekarskich i innych udogodnień dla rodziców małych dzieci i seniorów.Nie można też zapomnieć o tym, że zakup atrakcyjnego lokalizacyjnie i wizualnie nowego mieszkania w Warszawie ciągle może być traktowany jako inwestycja. Nawet w czasach zawirowań rynkowych nieruchomości nie tracą swojej wartości, są więc znakomitym sposobem na lokowanie środków finansowych i gwarancją tego, że środki te nie zostaną zaprzepaszczone.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *