Follow Us

Możliwości jakie daje nam Internet

Możliwości jakie daje nam Internet

Możliwości jakie daje nam InternetInternet to wynalazek, który bardzo mocno zmienił życie większości z nas. Stał się on dzisiaj nie tylko jednym z ważnych narzędzi wymiany informacji.

Jakie możliwości daje nam obecnie globalna sieć komputerowa?

Skarbnica wiedzy

Internet jest wynalazkiem, który ułatwił nam dostęp do bardzo różnych informacji. Czerpanie wiedzy z różnych zagadnień do tego zawartych w bardzo różnych źródłach to jedna z wielu możliwości współczesnego Internetu. Uczniowie, studenci, ale także zwykli użytkownicy powszechnie korzystają z internetowych encyklopedii. Największą popularnością wśród nich cieszy się Wikipedia, którą tworzą sami internauci. Ale oprócz niej na wielu popularnych portalach także udostępniane są internetowe encyklopedie. Polscy użytkownicy Internetu mogą między innymi korzystać z encyklopedii Internautica czy Wiem. Są także dostępne encyklopedie tematyczne i słowniki. W sieci znaleźć można również artykuły i naukowe referaty oraz omówienia lektur szkolnych.

Komunikacja przez Internet

Internet ułatwił nam nie tylko dostęp do wiedz, ale także komunikowanie się z innymi. Do wyboru mamy obecnie nie tylko pocztę elektroniczną, ale także różnego rodzaju komunikatory internetowe. E-maile docierają do odbiorcy w przeciągu kilku sekund. Powiększa się również grono osób, które do porozumiewania się wykorzystują komunikatory: Gadu-gadu, Miranda IM, Skype i wiele innych. Większości z nich udostępniana jest za darmo. Nie wszystkie jednak dostępne są w polskiej wersji językowej. Większość z obecnie dostępnych komunikatorów internetowych umożliwia nie tylko prowadzenie rozmów tekstowych, ale także wideokonferencji i rozmów głosowych.

Zakupy w Internecie

Globalna sieć komputerowa umożliwia nam także robienie zakupów w sklepach internetowych. To bardzo duże ułatwienie zwłaszcza dla mieszkańców małych miasteczek, osób chorych czy samotnie wychowujących małe dzieci. Inną możliwością zrobienia zakupów bez konieczności wychodzenia z domu są aukcje internetowe. Obie te opcje są coraz bardziej popularne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz