Follow Us

Narzędzia do wiercenia otworów w betonie

Narzędzia do wiercenia otworów w betonie

We współczesnym budownictwie wykorzystywane są mniej lub bardziej twarde materiały. Do tych, które są naprawdę bardzo twarde zaliczany jest beton. Wykonanie otworów w betonie kiedyś było bardzo dużym wyzwaniem. Dzisiaj jest to o wiele łatwiejsze.

Do wiercenia w betonie

Wybór urządzeń, które można wykorzystać do wykonywania otworów w betonie jest bardzo duży. Spora część z tych urządzeń to narzędzia z udarem. Dużą konkurencją dla udarowych narzędzi są dzisiaj wiertnice. Są narzędzia o bardzo zróżnicowanej budowie i wyjątkowo szerokich możliwościach wykorzystania. Z najbardziej prostych wiertnic chętnie korzystają ogrodnicy, te bardziej zaawansowane są standardowym wyposażeniem geologów, którzy poszukują nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Wiertnice to urządzenia, z których bardzo często korzystają także pracownicy firm budowlanych. Wykonanie otworów w betonie przy pomocy wiertnic przebiega wyjątkowo sprawnie i szybko. Średnica otworów wykonywanych przy pomocy wiertnicy jest bardzo różne. Najmniejsze i mające najmniejszą moc wykonują otwory o średnicy 6 mm. Ta o dużych gabarytach i dużej mocy są niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność wykonania otworów o średnicy nawet 1500 mm. Otwory wiertnicami można wykonywać także na różnych, nawet bardzo dużych głębokościach. To, że urządzenia te pracują bez udaru to jedna z ich zalet. Można wykorzystywać jest do wykonywania przewiertów w zamieszkałych budynkach bez konieczności ewakuowania mieszkańców. Praca wiertnicą jest bezpieczna także dla obsługujących ją pracowników.

Narzędzia do wiercenia otworów w betonie

Jaką wiertnicę wybrać?

Wiertnice, które dostępne są obecnie na rynku różnią się między sobą między innymi rodzajem zastosowanego w nich napędu. W wiertnicach stosowany jest napęd hydraulicznym, elektryczny lub pneumatyczny. Urządzenia te mogą też wiercić różnymi metodami. Różnią się więc mocą. W przypadku otworów o dużej średnicy konieczne jest użycia wiertnicy ze statywem. W podstawie statywu znajdują się otwory, dzięki którym można ją stabilnie umocować.  Przeczytaj więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz