Follow Us

Nie tylko pierniki – posmakuj Torunia

Nie tylko pierniki – posmakuj Torunia

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są krótkie wyjazdy na weekend lub kilka dni tzw. city break. Toruń jest doskonałą destynacją dla osób, które chcą zwiedzać Polskę i odpocząć w niewielkim, ale pięknym mieście. Toruń jest znany głównie z wyśmienitych pierników, których receptura sięga wielu wieków wstecz, ale w tym malowniczym mieście bez problemu znajdziemy też pyszne opcje obiadowe np. dania kuchni włoskiej lub tradycyjnej polskiej. Warto rozsmakować się w Toruniu, chociaż na weekendowym wyjeździe.

Toruń to idealne miasto na weekendowy wypad

Toruń znany jest jako miasto związane z Kopernikiem i piernikami. Duże wrażenie robi również jego piękna architektura. Ceglane kościoły i budynki oraz kolorowe kamieniczki odbijają się w Wiśle. Miasto leży otoczone jeziorami, więc to doskonała baza weekendowa na aktywne spędzenie czasu na łonie przyrody. Można pojechać na przykład nad znane z legendy Jezioro Gopło.

Zaletą Torunia jest jego kameralna, romantyczna atmosfera. Miasto można zwiedzać spacerem, bez konieczności wynajmowania samochodu czy korzystania z transportu miejskiego. W przerwie warto zatrzymać się na smaczny lunch lub kolację w przytulnej restauracji. Ponieważ Toruń jest miejscowością turystyczną, bez problemu znajdziemy w nim duży wybór restauracji. Zjedzą coś pysznego zarówno wielbiciele pizzy, jak i kuchni regionalnej.

Sprawdź pizzę z: https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-atrium-copernicus

Toruńskie pierniki i co dalej?

Pierniki są tak popularne w Toruniu, że powstało nawet poświęcone im muzeum: Żywe Muzeum Piernika. Oprócz jedzenia tych aromatycznych ciastek warto zwiedzić dom słynnego astronoma Mikołaja Kopernika oraz urocze Stare Miasto. Można zajrzeć też do planetarium lub zoo. Toruń ma bogatą ofertę hoteli oraz atrakcji skierowanych do dzieci. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu wolnego mogą wybrać się na tor żużlowy lub kajaki, a entuzjaści historii będą zachwyceni odkrywając ruiny krzyżackich zamków i tajemnice Templariuszy. Po aktywnie spędzonym dniu można wybrać się do restauracji np. na pizzę, posłuchać muzyki na żywo albo skorzystać z usług lokalnego SPA.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz