Follow Us

Niecodzienne dodatki do pizzy

Kto powiedział, że pizza to tylko szynka, pieczarki, cebula, oliwki i tym podobne znane, popularne dodatki? Okazuje się, że na pizzy mogą pojawić się dużo mniej standardowe składniki. Poniżej przedstawiamy listę produktów, które z powodzeniem mogą znaleźć się na pizzy.

Rzepa brokułowa

Cime di rappa, czyli rzepa brokułowa to warzywo, które Włosi naprawdę bardzo lubią. Jego ojczyzną są Włochy. W związku z tym warto pokusić się o wykorzystanie rzepy właśnie na pizzy. Warzywo to dostarcza dużych ilości witamin i minerałów. Jednocześnie jest niskokaloryczne, co sprawia, że nie podnosi niepotrzebnie kaloryczności pizzy. W efekcie mogą sobie na nią pozwolić nawet te osoby, które aktualnie są na diecie. Co ciekawe, obecnie znaleźć można polskie pizzerie, w których sięga się po ten niecodzienny dodatek.

Pasta truflowa

To kolejny iście włoski produkt. Włosi często dodają pastę truflową do makaronów, nierzadko ląduje również na ich kanapkach. Okazuje się, że sprawdza się także na pizzy. Pasta truflowa jest intensywna w smaku i dość charakterystyczna. W związku z tym nie każdemu może przypaść do gustu. Niemniej jednak warto takiego połączenia spróbować.

Niecodzienne dodatki do pizzy

Mango

Pizzę hawajską z ananasem znają chyba wszyscy. Owocem, który komponuje się z pizzą równie dobrze okazuje się być mango. Można położyć kawałki owocu na pizzy bądź przygotować z niego sos, który zastąpi klasyczny sos pomidorowy. Taki sos najlepiej smakuje w wersji słodko – pikantnej. Wystarczy dodać do niego odrobinę papryczki chili, aby uzyskać pyszny, naprawdę wyrazisty sos.

Jajko sadzone

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie pizzy okazuje się być jajko sadzone. Jeśli połączymy je w ostrą kiełbaską, uzyskamy ciekawy, niecodzienny smak, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym miłośnikom pizzy.

Wszystkich miłośników pizzy – zarówno wersji bardziej tradycyjnych, jak i tych niecodziennych – zachęcamy do wizyty w dobrej pizzerii. Jeśli chodzi o taką w Gliwicach, można ją znaleźć na stronie https://www.pizzadominium.pl/lokale/gliwice.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz