Follow Us

Nowe formy kredytów samochodowych

Nowe formy kredytów samochodowych

Nowe formy kredytów samochodowychKredyty samochodowe to stosunkowo prosta forma uzyskiwania finansowania zewnętrznego na zakup samochodu i trudno byłoby tutaj mówić o jakichś specjalnych komplikacjach czy złożoności mechanizmu uzyskiwania pieniędzy. Pełna prostota nie zawsze jednak musi być tutaj zaletą, ponieważ wiele osób ma dzisiaj dochody daleko odbiegające od klasycznej miesięcznej pensji i jest zainteresowana innym sposobem korzystania z samochodu. Bardzo często tego typu mechanizmy finansowe ocierają się o kiedyś zastrzeżony tylko dla biznesu mechanizm leasingowania.

Kredyt z opłatą balonową

Jedną z najciekawszych opcji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, jeśli chodzi o kredyty samochodowe, jest możliwość ustalenia opłaty balonowej lub jak kto woli, raty balonowej, na koniec okresu kredytowania. Pomysł jest znakomity, ponieważ zwłaszcza przy dłuższych okresach kredytowania, nie ma pewności, że klient banku będzie chciał realnie zatrzymać samochód, który spłacał. Bardziej korzystne może być dla niego zrezygnowanie z pojazdu i zakup następnej maszyny na raty. W normalnych warunkach nie ma to sensu, ponieważ samochód jest praktycznie spłacony, ale jeśli na koniec jest jeszcze wysoka rata balonowa, miesięczne czy kwartalne raty dla banku są liczone od sumy pomniejszonej o wartość raty balonowej, więc są realnie niższe. W ten sposób realne koszty poniesione przez klienta banku są stosunkowo niewielkie i decyzja o rezygnacji z samochodu może mieć jak najbardziej sens z punktu widzenia czysto ekonomicznego. Z kolei zapłata raty balonowej sprawi, że samochód będzie nasz dokładnie tak samo, jak w zwykłym modelu finansowania.

Kredyt rozłożony na raty

Czasami ta forma spłacania samochodu przyjmuje jeszcze formę szeregu rat balonowych. Na początku każdego roku klient decyduje się zapłacić ratę roczną, po czym korzysta z auta już bez żadnych dodatkowych opłat. Na koniec każdego roku ma możliwość zdecydowania, czy decyduje się na zapłacenie kolejnej raty, czy raczej woli zrezygnować z samochodu i oddać go po prostu bankowi bez jakichś dodatkowych komplikacji.

Sprawdź warunku kredytu samochodowego https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz