Follow Us

Nowoczesne piece kozy – dobry wybór

Nowoczesne piece kozy – dobry wybór

Nowoczesne piece kozy - dobry wybórKażdy, kto marzy o romantycznym kominku, a nie ma miejsca albo funduszy, aby go zainstalować w swoim domu, powinien rozważyć kupno nowoczesnego piecyka typu koza. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet, które doceniło już wielu właścicieli domów oraz domków letniskowych.

DO WYBORU, DO KOLORU

Każdy, kto chce zakupić nowoczesny piec kozę, może przeżyć prawdziwy zawrót głowy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów.

Pierwszą sprawą, którą należy rozważyć, jest materiał, z którego zbudowany jest piec. Do tradycyjnych, stylowych pomieszczeń, w których znajdują się stare meble, doskonale pasuje piec typu koza wykonany z żeliwa. Wygląda on majestatycznie i elegancko, a jednocześnie długo utrzymuje ciepło.

Natomiast zrobiony ze stali, stosunkowo lekki piecyk, świetnie wpasuje się do nowoczesnego wnętrza, które jest urządzone w stylu futurystycznym czy awangardowym.

Do tradycyjnych starych pieców kaflowych nawiązują wyglądem kozy obudowane kaflami ceramicznymi. Na rynku dostępne są takie piecyki w bardzo wielu kolorach i o ciekawej fakturze kafli.

DO SALONU I NIE TYLKO

Dużą zaletą pieca typu koza jest łatwość jego montażu. Można go postawić w każdym pomieszczeniu, które ma dostęp do wylotu spalin. Najlepiej, gdy piec stoi w centralnym punkcie, ponieważ ciepło rozchodzi się równomiernie, ale nowoczesny piecyk koza doskonale prezentuje się też w rogu salonu lub kuchni. Należy tylko uważać, by nie stał zbyt blisko mebli, które pod wpływem ciepła mogą się odkształcić.

Zaletą takich pieców jest także ich łatwy demontaż. Mają tę przewagę nad kominkiem czy tradycyjnym piecem kaflowym, że gdy zmieniamy mieszkanie, może powędrować z nami. Z kominkiem musimy się niestety pożegnać i zostawić go nowym właścicielom. Piec typu koza bez problemu zostanie przewieziony i zamontowany w nowym domu, co wiąże się także z oszczędnością pieniędzy.

A jeśli już o pieniądzach mowa, to należy zaznaczyć, że kozy są znacznie tańsze od tradycyjnych kominków. Dotyczy to zarówno ich zakupu, jak i eksploatacji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz