O Internecie mobilnym

wpis w: Informacje | 0

O Internecie mobilnymCoraz większa liczba osób korzysta z Internetu mobilnego. Usługa ta jest dostępna u operatorów sieci komórkowych.

Czy usługa ta zasługuje na naszą uwagę?

Jakie zalety ma Internet mobilny?

Usługa ta zapewni nam możliwość serfowania w cieci praktycznie w dowolnym miejscu. Nie ma znaczenia czy zasoby sieci chcemy przejrzeć jadąc środkami publicznej komunikacji czy będąc na zakupach lub spacerze. Wszędzie tam gdzie dociera sygnał telefonii komórkowej – w dużym mieście, małym miasteczku, na wsi – będziemy mogli dotrzeć do interesujących nas stron www.

Co jest potrzebne, aby usługa mogła zostać zrealizowana?

Przede wszystkim będzie nam potrzeby modem, który otrzymamy od operatora wraz z kartą SIM. Koszt modemu jest bardzo różny, najtańszy kosztuje około dwustu złotych. Możliwości jego nabycia także są bardzo różne. Są sprzedawane przez niezależne sklepy, wystawiane na aukcjach internetowych, sprzedawane przez operatorów sieci komórkowych. Ale wybierając ostatnią opcję zakupu modemu pamiętajmy, że będzie miał on założony sim-lock. Oznacza to, że modemu z kartą SIM nie wykorzystamy u innego operatora. Osoby, które sporadycznie przeglądają zasoby sieci nie muszą kupować oddzielnego modemu. Znajdująca się w telefonie karta SIM może służyć także jako modem do Internetu mobilnego.

Jaka jest prędkość przesyłu danych?

Prędkość ta jest bardzo różna i zależy nie tylko od obciążenia sieci, ale także wykorzystywanej przez danego operatora technologii. Najwięksi operatorzy na rynku oferują Internet mobilny w technologii HSPA+. Przesył danych w tej technologii jest najszybszy. Z mniejszą prędkością przesyłane są dane w technologii HSDPA oraz HSPA. Ale w odróżnieniu od HSPA+ umożliwiają one korzystanie z Internetu mobilnego także przez osoby, które mieszkają poza dużymi miastami.

Internet mobilny umożliwia przeglądanie zasobów sieci na tabletach, laptopach, smartfonach. Dzięki tej usłudze możemy być dostępni online w każdym miejscu, także tam, gdzie nie mamy dostępu do stałego łącza internetowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *