Follow Us

Obsługa poczty elektronicznej w pakiecie Office 365

Obsługa poczty elektronicznej w pakiecie Office 365

Poczta elektroniczna jest jednym z najważniejszych kanałów komunikacji. Dotyczy to zarówno wiadomości wysyłanych przez firmy na zewnątrz jak i często komunikacji wewnętrznej. W związku z tym, konieczne jest zapewnienie sprawnej i bezpiecznej obsługi poczty firmowej. Wszystko to oferuje obecnie nowoczesny pakiet Office 365 w którym poza standardowym oprogramowaniem klienckim przewidziano szereg usług dotyczących uruchomienia i utrzymania firmowego serwera pocztowego.

Obsługa poczty elektronicznej w pakiecie Office 365Zanim więc pracownicy zyskają możliwość wysyłania i odbierania wiadomości pocztowych, konieczne jest podjęcie decyzji o sposobie korzystania z serwera pocztowego. Do wyboru mamy zarówno własne serwery pocztowe, które poczta Microsoft jak najbardziej wspiera, jak i serwery Microsoft, gdzie posiadający licencję użytkownik korzysta z odpowiedniej usługi pocztowej.

W ramach obsługi poczty elektronicznej zapewnione jest nie tylko sprawne wysyłanie i odbieranie wiadomości pocztowych, ale także możliwość filtrowania i zatrzymywania wiadomości które są potencjalnie niebezpieczne lub też zostaną zakwalifikowane jako spam.

Wiele profesjonalnych usług obsługi poczty elektronicznej daje takie możliwości, ale poczta Microsoft idzie jeszcze o krok dalej zapewniając swoim klientom możliwość wygodnej archiwizacji danych pocztowych czy też zarządzania uprawnieniami użytkowników, którzy będą korzystać z poczty elektronicznej. W połączeniu z uprawnieniami i grupami pracowników tworzonymi w ramach całej usługi Office 365. Zakres integracji jest o wiele większy bowiem poczta Microsoft może być wykorzystana na przykład jako źródło kontaktów dla komunikatora udostępnianego w pakiecie Office użytkownikom.

Ogromnym atutem tego rozwiązania jest także możliwość obsługi poczty elektronicznej bez konieczności posiadania zainstalowanego Outlooka. Wcześniej taka opcja także istniała, ale realizowana była z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania, które nie dawało dostępu do ustawień czy opcji znanych z Outlooka. Obecnie wszystkie parametry skonfigurowane w Outlook-u na stacji roboczej, będą także dostępne przy korzystaniu z poczty elektronicznej online.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz