Follow Us

Pizza: popularne danie kuchni włoskiej

Pizza: popularne danie kuchni włoskiej

Kuchnia włoska należy do jednych z najbardziej popularnych na świecie. Wśród chętnie zjadanych dań, które w naszym kraju są bardzo lubiane, znajduje się pizza. Pizzeria w Poznaniu czy Warszawie (oraz wielu innych miastach) to miejsca, w których można skosztować doskonale przygotowanej pizzy.

Pizza: popularne danie kuchni włoskiejPizza ma naprawdę długą historię. Wypiekane placki o okrągłym kształcie znane były już między innymi w starożytnym Egipcie. W starożytnym Rzymie wypiekano tak zwane focaccie, do przyprawiania których używano sera oraz ziół.

Używane obecnie słowo pizza pierwszy raz pojawiło się w dokumencie, którego pochodzenie datowane jest 977 rok naszej ery. Warto wiedzieć, że już w XVII wieku do przyprawiania pizzy używano bazylii oraz sera. Popularne były również placki z rybą.

Pierwsze pomidory

Po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba we Włoszech pojawiły się pomidory. Bardzo szybko zaczęto dodawać je do pizzy.

Pierwsza pizzeria, a więc lokal, w którym serwuje się pizzę, pojawił się w XVIII wieku. Miało to miejsce w Neapolu. Do dzisiaj to właśnie Neapol uważany jest za prawdziwą stolicę pizzy.

Ciasto i dodatki

Aby pizza była dobra, trzeba postawić na dobrej jakości ciasto oraz doskonałe dodatki. Nigdy nie należy przygotowywać ciasta na pizzę dużo wcześniej. Zrobi się bowiem niesmaczne. Nie powinno się również sięgać po dodatki niskiej jakości. Wśród popularnych dodatków wymienić należy:

-szynkę;

-pieczarki;

-żółty ser;

-paprykę;

-oliwki;

-mozzarellę.

Coraz częściej w polskich pizzeriach można również skosztować pizzę z owocami morza. Niezbędnym dodatkiem do pizzy jest również sos. Błędem wielu pizzerów jest sięganie po ketchup oraz gotowe sosy. Najlepiej sos przygotować samodzielnie, bazując na świeżych pomidorach, bazylii oraz oregano. To połączenie, które zawsze doskonale się sprawdzi.

Odwiedź też: http://www.pizza-alcapone.pl

Pizza może być doskonałym obiadem. Sprawdza się również jako ciepła kolacja. Jest idealna jako przekąska podczas oglądania telewizji. Pizzę można zjeść z doskonałym winem, tworząc tym samym wyborny posiłek. Przed wiekami pizza była posiłkiem biedoty, dzisiaj może być naprawdę wykwintnym daniem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz