Follow Us

Pizza w różnych rejonach świata

Pizza to danie, które naprawdę pokochaliśmy. Wywodzi się z kuchni włoskiej i może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W różnych rejonach świata napotkamy na nieco inną pizzę. W każdym państwie stawia się bowiem na lubiane dodatki, które niekoniecznie przypadłyby do gustu Włochom. Zobaczmy, co możemy zobaczyć na pizzy we Francji i innych krajach.

Anglia

Anglicy znani są z dość specyficznej kuchni. Swoje upodobania kulinarne musieli przenieść również na pizzę. Na typowej angielskiej pizzy możemy w związku z tym znaleźć kiełbaski, boczek, fasolę, a nawet jajka, czyli wszystko to, co Anglicy lubią najbardziej.

Pizza w różnych rejonach świata

Francja

Francuzi mają swoją własną pizzę, którą spotkamy pod nazwą flambee. Zobaczymy na niej skwarki z boczku, a także cebulę. Zamiast tradycyjnego włoskiego sosu pomidorowego Francuzi kochają sos ze śmietany.

Dania

Dodatek Duńczyków wiele osób zaskoczy, równie dużo przerazi. Duńczycy na swoją pizzę kładą bowiem końskie mięso. W naszym kraju jedzenie koniny jest czymś, czego się nie akceptuje.

Kostaryka

Również mieszkańcy Kostaryki musi zaadaptować pizzę do własnych upodobań kulinarnych. W związku z tym na serwowanej tam pizzy dostrzeżemy owoce morza. Dodatkiem, po który sięga się równie często są wiórki kokosowe. O ile owoce morza pojawiają się na pizzy również w Polsce (aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „pizza Dąbrowa Górnicza”, a następnie przejrzeć menu kilku pizzerii), o tyle wiórki kokosowe kojarzą się nam raczej z ciastem deserowym.

Rosja

Na typowej rosyjskiej pizzy znajdziemy między innymi sardynki, makrelę, łososia, tuńczyka, śledzia. Do tego dochodzą duże ilości cebuli. Pizza rosyjska jest więc niezwykle aromatyczna, a jej zapach – niestety – nie będzie odpowiadał każdemu.

Indie

Również w Indiach możemy zjeść pizzę. Typowym dodatkiem jest kurczak tandoori bądź baranina. Mięso marynowane jest w aromatycznych przyprawach, częstym dodatkiem jest imbir. Jest to pizza niezwykle wyrazista w smaku, a jednocześnie naprawdę smaczna.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/dabrowa-gornicza-c-h-pogoria

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz