Follow Us

Poczta elektroniczna: co warto o niej widzieć?

Poczta elektroniczna: co warto o niej widzieć?

Poczta elektroniczna: co warto o niej widzieć?Wyjątkowo często używaną aplikacją jest poczta elektroniczna. Umożliwia ona bardzo szybkie przesyłanie wiadomości pomiędzy nadawcą a adresatem.

Adresat może odczytać wysłaną wiadomość odczytać w dowolnej dla siebie chwili.

Dla kogo jest poczta e-mail?

Poczta elektroniczna jest dostępna dla wszystkich użytkowników komputerów z dostępem do Internetu. Z aplikacji mogą korzystać zarówno prywatni użytkownicy jak też różnego rodzaju instytucje, organizacje, firmy. Poczta elektroniczna może służyć do wysyłania wiadomości tekstowych, ale także zdjęć czy multimediów.

Jak działa poczta?

Po części wysyłanie listu elektronicznego zbliżone jest do wysyłki listu w tradycyjnej formie. W obu przypadkach potrzebny jest nam adres. Musi go posiadać zarówno nadawca jak i odbiorca. Wybierają adres dla swojej poczty elektronicznej musimy pamiętać, że nie może on zawierać takich znaków jak ą, ę, ć, ż. W adresach możemy spotkać się ze skrótami: „net”, „com”, „gov”. Skrót „net” oznacza centra informacyjne, „com” organizacje o charakterze komercyjnym, a „gov” serwery będące własnością rządów państw. Wysyłanie wiadomości pocztą elektroniczną jest bardzo popularne. Założenie konta pocztowego jest więc możliwe na wszystkich portalach internetowych w Polsce. Możliwość ta cieszy się wśród prywatnych użytkowników bardzo dużą popularnością, gdyż jest to usługa bezpłatna. Ale pewną niedogodnością, która czeka użytkowników darmowego konta pocztowego jest duża ilość wiadomości reklamowych, które będą wysyłane na skrzynkę. Użytkownicy, którzy nie chcą być zasypywania reklamami mają do wyboru konto płatne. Aby móc wysyłać i odbierać wiadomości niezbędne jest także zainstalowanie na komputerze programu pocztowego.

Wysyłanie wiadomości pocztą elektroniczną jest obecnie bardzo popularne. Wiadomości są przesyłane błyskawicznie bez względu na odległość, która dzieli nadawcę i odbiorcę. Poczta elektroniczna ułatwia nam codzienne życie, dzisiaj nawet ubiegając się o pracę możemy CV do potencjalnego pracodawcy przesłać e-mailem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz