Follow Us

Pokój dla najmłodszych członków rodziny

Pokój dla najmłodszych członków rodziny

Pokój dla najmłodszych członków rodzinyKiedy dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami poza ogromnym szczęściem zaczynamy myśleć o tym jak się przygotować. Bardzo istotne staje się dla nas dobre przygotowanie mieszkania do potrzeb maluszka. Wiele małżeństw w swoim domu ma przygotowany pokój, który docelowo ma być miejscem zabaw i wypoczynku najmłodszego członka rodziny. W takim wypadku pojawiają się pytania: jak urządzić pokój dla chłopca a jak dla dziewczynki.

Uniwersalny pokój dla dziecka

Jeśli jednak to nasze pierwsze dziecko, a mamy w mieszkaniu tylko jeden pokój przeznaczony dla najmłodszym warto, aby w jego urządzaniu kierować się uniwersalizmem. Taki pokój powinien być przestrzenią w której dobrze będą czuli się zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Nie mamy przecież stu procentowej pewności jakiej płci będzie nasze dziecko oraz czy za jakiś czas nasza rodzina znowu się nie powiększy. Odradzam więc zabiegi typu różowe ściany, tapety w księżniczki, czy auta na ścianach. Oczywiście mogą pojawić się pewne detale (a nawet powinny!), które jednoznacznie mówią o tym jakiej płci jest mieszkaniec tego pokoju, jednak nie powinien to być motyw przewodni tego pokoju.

Wybierając kolor ścian warto zwrócić uwagę czy, barwa na którą się zdecydowaliśmy jest barwą ciepłą. Nie chcemy przecież, aby pokój naszego dziecka sprawiał wrażenie zimnego. Meble powinny być dostosowane do wieku i tym samym potrzeb dziecka. Nie da się urządzić pokoju dla dziecka tylko raz. Wraz z wiekiem naszej pociechy zmieniają się też jej potrzeby. Małe dzieci potrzebują przede wszystkim miejsca do zabawy, dobrze jeśli na podłodze jest jakiś ciepły dywan, a meble powinny być maksymalnie bezpieczne. Natomiast w pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć kącika do nauki (szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy miejsce to jest dobrze oświetlone).

Wysoka jakość w dobrej cenie

Dlatego kupując meble i dodatki do pokoju dla najmłodszych nie warto wybierać kosmicznie drogich produktów, ponieważ po kilku latach i tak trzeba będzie je wymienić. Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących produkty bardzo wysokiej jakości jednak w rozsądnych cenach, dlatego z pewnością każdy rodzic znajdzie coś dla swojego malucha.

Urządzając pokój dla chłopca aranżacje możemy tworzyć w oparciu o inspiracje znalezione np. w internecie, czy u znajomych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz