Follow Us

Pompa ciepła CWU: co to takiego?

Pompa ciepła CWU: co to takiego?

Powietrzne pompy ciepła wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Są to bowiem systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich stosowanie to ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Ich praca oparta jest na powietrzu. Działanie pompy ciepła CWU można najprościej opisać jako pochłanianie ciepła z zewnątrz, a następnie jego przemianę na ciepło wykorzystywane do ogrzania domu.

Co ważne, pompa ciepła CWU sprawdza się zarówno w przypadku systemów podłogowych, klasycznych kaloryferów, jak i wówczas, gdy zależy nam na zapewnieniu w domu ciepłej wody.

Możliwości pomp CWU

Pompa ciepła CWU pochłania ciepło z powietrza zewnętrznego. Obecnie uważa się, że o wiele lepiej sprawdzają się one w cieplejszych klimacie. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być stosowane w wówczas, gdy temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni.

Mówiąc o pompach ciepła, wiele osób wskazuje, że wymagają one do pracy energii elektrycznej. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że ciepło z powietrza cały czas się odnawia. W efekcie taka pompa naprawdę nie odbija się negatywnie na środowisku naturalnym.

Niezwykle ciekawie prezentuje się działanie pompy ciepła CWU. Ciepło pobierane z powietrza jest gromadzone, a następnie wchłaniane do cieszy. Przechodzi przez sprężarkę, w której jest podgrzewane. Stąd trafia już do układów ogrzewania wody oraz systemu centralnego ogrzewania w naszych domach.

Zalety zakupu

Pompy ciepła CWU to szereg korzyści, których nie mają inne rozwiązania. Poleca się je przede wszystkim tym, których celem jest zmniejszenie wysokości opłat za ogrzewanie. Zastosowanie pomp ciepła sprawia, że koszty związane z ogrzewaniem domu znacząco się zmniejszają. Na montaż pomp ciepła można otrzymać dofinansowanie. Dzięki temu już za samo zamontowanie pompy nie zapłacimy wiele. Na podkreślenie zasługuje również to, że pompy ciepła pozwalają obniżyć emisję dwutlenku węgla. Niewątpliwą zaletą jest również uniezależnienie się od dostawców energii. Osoba, która zdecydowała się zainwestować w taki rodzaj ogrzewania nie musi podpisywać z nikim żadnej umowy.

Zobacz także: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz