Follow Us

Popularność funduszy inwestycyjnych

Popularność funduszy inwestycyjnych

W ostatnich latach także w Polsce rośnie popularność funduszy inwestycyjnych, które umożliwiają każdemu przeciętnemu obywatelowi, nawet z niewielkim zgromadzonym własnym kapitałem, na rozpoczęcie przygody z zarabianiem. Kapitał nawet w niewielkiej postaci może posłużyć do wygenerowania całkiem zdrowego zysku i to bez ponoszenia zbędnego ryzyka.

Oczywiście klienci pragnący pomnażać swój majątek szybciej i wyraźniej chętniej wybierają ryzykowniejsze opcje, ale na rynku działają także od wielu dekad fundusze pokroju Legg Mason, które przede wszystkim starają się dzisiaj trzymać sprawdzonych rozwiązań. Nigdy nie wybierają więc one spółek, które są krótko notowane na giełdzie, lub które nie są dobrze rozpoznane – za to wybierają wyłącznie podmioty sprawdzone, zweryfikowane i zaufane pod ekonomicznymi względami.

Fundusz inwestycyjny

Ponieważ Legg Mason to klasyczny fundusz inwestycyjny przywiązany do najbardziej tradycyjnych instrumentów obecnych na rynku, bardzo aktywnie gra on także papierami dłużnymi, wśród których na pewno najważniejszą pozycję w portfelu inwestycyjnym klientów stanowią obligacje skarbowe. To wyjątkowo bezpieczne papiery wartościowe, albowiem są one drukowane przez banki centralne poszczególnych krajów – gwarantują one zwrot wkładu własnego wraz z kilkuprocentowym zyskiem po upływie trzech, pięciu lub dziesięciu lat. Oczywiście w tym czasie, jeśli tylko obligacje takie staną się bardzo dochodowe ze względu na ilość zainteresowanych ich nabyciem, można podjąć decyzję o zbyciu całych swoich udziałów lub też ich zachowaniu w celu zainkasowania zysku na własnym koncie.

Pomnażanie oszczędności

Wiele nowoczesnych funduszy w ostatnim czasie pojawiło się na rynku z propozycją pomnażania oszczędności w oparciu o niesprawdzone i bardzo młode mechanizmy rynkowe czy instrumenty pochodne. Wielkie firmy pokroju Legg Mason cały czas trzymają się swojej sprawdzonej strategii, która dała im lata trwania na polskim rynku, a notowania funduszy spod tej marki dowodzą wysokiego przywiązania świadomych konsumentów do produktów i usług finansowych spod tej bandery. To główny wybór każdego, kto wie, że oszczędzanie i zarabianie na posiadanym już majątku powinny iść ze sobą w parze i wcale nie muszą wiązać się z przesadnym ryzykiem inwestycyjnym. Know-how pracowników funduszu, odpowiednie procedury i schematy postępowania, a także narzędzia informatyczne, przeważnie pozwalają na dość swobodne operowanie środkami finansowymi swoich klientów-uczestników oraz reagowanie na bieżąco na wszystkie niepokojące, spływające z rynków dane i statystyki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz