Popularność MMA

wpis w: Bez kategorii | 0

Popularność MMAMMA to inaczej mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportu, która w ostatnich latach stałą się w Polsce bardzo popularna. MMA przyciąga widzów, ponieważ jest to sport bardzo widowiskowy. Towarzyszą mu o wiele większe emocje, niż te, które obecne są na galach bokserskich.

Boks bowiem to sport, w którym uderzeń jest stosunkowo mało. Rękawice MMA są natomiast w użyciu cały czas. Walki MMA są o wiele krótsze, przez co zawodnicy mają mniej czasu na pokonanie przeciwnika. Stąd też są bardzo agresywni i walka cały czas jest żywa, bez przestojów. Wyjątkowo interesujące w tym sporcie jest to, że mogą zmierzyć się tu specjaliści z różnych dziedzin. Przykładowo częste są pojedynki specjalistów w boksie, z zawodowymi judokami.

Dostosowanie techniki

Każdy z nich musi dostosować swoją technikę do przeciwnika, który to prezentując zupełnie inne umiejętności jest bardzo nieprzewidywalny. W MMA walka często rozgrywa się w parterze. W zasadzie w przypadku większości walk, większa jej część ma miejsce na macie. To tam zakłada się różne dźwignie i próbuje się zmusić rywala, aby się poddał. Dlatego też, rękawice MMA znacząco różnią się od tych, które stosuje się w boksie. W boksie bowiem nie zakłada się dźwigni i nie chwyta partnera, przez co rękawice mogą być większe. Rękawice MMA natomiast muszą umożliwiać sprawne operowanie dłońmi. W tej dyscyplinie bowiem nie tylko uderza się rękami, ale także chwyta, zakłada dźwignie i pracuje na wiele różnych sposobów. Rękawice MMA są więc mniejsze i nie ograniczają ruchów tak bardzo jak rękawice bokserskie.

Dowiedz się więcej na: http://ultrafight.pl/rekawice-mma/

MMA w Polsce

Jeśli chodzi o polskie MMA, doczekaliśmy się kilku zawodników, którzy liczą się na arenie międzynarodowej. Zarówno w męskim jak i w kobiecym MMA mamy przedstawicieli Polski w UFC, która to jest amerykańską, największą na świecie organizacją MMA. Organizowane przez nich gale przyciągają olbrzymią widownię, a zawodnicy, którzy biorą w nich udział, to prawdziwe gwiazdy sportu. Także w Polsce pojawia się coraz więcej fanów tej dyscypliny, jednak największa jej popularność chyba jeszcze jest przed nami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz